Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitch
Okładka Yomawari: The Long Night Collection (Switch)
OkładkaYomawari: The Long Night Collection (Switch)

Yomawari: The Long Night Collection Switch

Kompilacja dwóch skradanek wzbogaconych o elementy survival horroru, czyli Yomawari: Night Alone oraz Yomawari: Midnight Shadows.

Przygodowe | survival horror | skradanki | widok izometryczny | horror

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yomawari: The Long Night Collection Premiera Switch

26października2018

Nintendo eShop

26października2018

producent: Nippon Ichi Soft. wydawca: NIS America Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Yomawari: The Long Night Collection

Bendy and the Ink Machine

Detention

The Count Lucanor

Yomawari: The Long Night Collection to kompilacja dwóch gier z serii Yomawari, czyli Night Alone oraz Midnight Shadows. Mowa o skradankach wzbogaconych o elementy survival horroru, nad którymi pieczę sprawowało studio Nippon Ichi Software. Pozycja została wydana na platformę Switch.

Fabuła

Choć akcja obu gier wchodzących w skład zestawu Yomawari: The Long Night Collection toczy się we współczesnej Japonii, czerpią one garściami z tamtejszego folkloru. W Yomawari: Night Alone wcielamy się w małą dziewczynkę, która w środku nocy wyrusza do miasta, by odnaleźć zaginioną siostrę. W Yomawari: Midnight Shadows przejmujemy natomiast kontrolę nad Yui oraz Haru, które zgubiły drogę do domu w trakcie powrotu z gór. Bohaterki obu tytułów szybko odkrywają, że w mieście, po którym przyszło im błądzić, roi się od duchów i potworów przemierzających ulice po zapadnięciu zmroku.

Mechanika

W grach tworzących wydane na platformę Switch Yomawari: The Long Night Collection akcję ukazano w widoku izometrycznym; wyjątkiem są wybrane etapy z drugiej odsłony cyklu, w trakcie których wydarzenia są prezentowane z boku. Podczas rozgrywki eksplorujemy miasteczko, które po zachodzie słońca zmieniło się nie do poznania, starając się unikać spotkań z przerażającymi upiorami. Protagonistki nie potrafią bowiem nawiązać z nimi walki, przez co muszą przemykać za ich plecami, ukrywać się przed ich wzrokiem oraz odwracać ich uwagę, a jeśli wymaga tego sytuacja – salwować się ucieczką.

W grach zaimplementowano system monitorujący pracę serc dziewczynek, które zaczynają bić szybciej, kiedy w pobliżu znajdzie się jedna ze zjaw; przydaje się to zwłaszcza w momencie konfrontacji z jednym z niewidzialnych przeciwników. Ponadto na podorędziu bohaterek znajdują się latarki rozświetlające okolicę i pozwalające na odnajdywanie przydatnych przedmiotów pozwalających na przykład na neutralizację adwersarzy czy uzyskanie przysług od lokalnych bóstw. W obu produkcjach nie brakuje też zagadek logicznych; poza tym protagonistkami z drugiej części serii sterujemy naprzemiennie, a poczynania jednej z nich mają wpływ na losy drugiej.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa grafika gier wchodzących w skład Yomawari: The Long Night Collection prezentuje się przyzwoicie, głównie ze względu na kreskówkową stylistykę; dzięki odpowiedniej kolorystyce i oszczędnemu oświetleniu lokacji całość dobrze współgra z klimatem grozy.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Yomawari: The Long Night Collection: 16+