Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSVPS4SwitchPCXONE
Okładka The Count Lucanor (PSV)

The Count Lucanor

Gra przygodowa z elementami survival horroru, w której wcielamy się w Hansa – młodzieńca przemierzającego ponure zamczysko.

Przygodowe | fantasy | survival horror | widok izometryczny | 2D | indie | Xbox Game Pass | EA Play

Okładka The Count Lucanor (PSV)

data premiery gry:

3mar2016

PC

19paź2017

Switch

21lis2017

PS4

9sty2018

PSV

21mar2018

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Count Lucanor jest grą przygodową z wyraźnie zarysowanymi elementami survival horroru. Produkcja trafiła na szereg platform, na których liście widnieje PC, PSV itd., a za jej opracowanie odpowiada niezależne hiszpańskie studio Baroque Decay.

Fabuła

The Count Lucanor zabiera nas w podróż do baśniowego świata. W trakcie zabawy wcielamy się w Hansa – biednego chłopca, który w dniu swoich urodzin nie otrzymał żadnych prezentów. Z tego względu młodzieniec postanowił opuść swój dom rodzinny i wyruszyć do lasu w poszukiwaniu przygód; po zapadnięciu zmroku wystraszony protagonista napotkał na swojej drodze kobolda, za którym podążył do tajemniczego zamczyska. Na miejscu kobold roztoczył przed nim wizję zostania nowym hrabią – warunkiem, który musiał spełnić, by otrzymać nieprzebrane bogactwa, było odgadnięcie jego imienia.

W ten sposób rozpoczyna się przygoda Hansa, która może się zakończyć na jeden z pięciu sposobów; o tym, który z finałów ujrzymy, decydują wybory podejmowane przez nas w toku zmagań.

Mechanika

W wydanym na platformie PC, PSV itd. The Count Lucanor akcję ukazano w widoku izometrycznym. Nadrzędnym elementem rozgrywki jest eksploracja posępnej posiadłości – skąpane w ciemnościach komnaty rozświetlamy przy pomocy świecy; ważną rolę odgrywa też rozwiązywanie opartych przede wszystkim na manipulacji przedmiotami łamigłówek, z których część można rozwikłać na kilka sposobów.

Hans napotyka na swojej drodze rozmaite postacie i istoty, które mogą być do niego nastawione przyjaźnie lub wrogo. W przypadku tych pierwszych nasz podopieczny może liczyć na przykład na rozmowę (a nierzadko również na otrzymanie wskazówek dotyczących zagadek), z kolei przed tymi drugimi musi się ukrywać pod stołami czy za zasłonami (wszak mowa o maszkarach wyjętych z dziecięcego koszmaru). Na domiar złego zamczysko jest upstrzone pułapkami, które także stanowią niebezpieczeństwo dla młodzieńca.

Kwestie techniczne

The Count Lucanor utrzymano w stylistyce retro, co uwidacznia się zarówno w dwuwymiarowej grafice wykonanej w technice pixel art, jak i w chiptune’owym soundtracku opartym na twórczości Johanna Sebastiana Bacha. Z uwagi na fakt, że fabuła ma nieliniowy charakter, opisywany tytuł cechuje się wysokim replayability.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do The Count Lucanor

Klasyfikacja PEGI The Count Lucanor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe The Count Lucanor

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB Intel HD 3000 lub lepsza
  • 512 MB HDD
  • Windows XP
PC
Switch
PSV
PS4
XONE