Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchXONEPS4
Okładka Fear Effect Reinvented (PC)
OkładkaFear Effect Reinvented (PC)

Fear Effect Reinvented

Fear Effect Reinvented jest odświeżoną wersją Fear Effect, stworzonego przez studio Kronos Digital Entertainment i wydanego na pierwsze PlayStation w 2000 roku.

Akcji | TPP | survival horror | horror | reedycje/remastery/remaki | przygodowe gry akcji | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fear Effect Reinvented Premiera

producent: Sushee wydawca: Forever Entertainment S.A.

Gry podobne do Fear Effect Reinvented

Resident Evil 4

Resident Evil 5

Dead Space 3

Fear Effect Reinvented to odświeżona wersja klasyka stworzonego przez Kronos Digital Entertainment, który ukazał się na konsoli PlayStation w 2000 roku. Za przygotowanie remake’u odpowiada studio Sushee, stojące także za ufundowaną dzięki kampanii na Kickstarterze kontynuacją cyklu: Fear Effect Sedna. W tworzeniu Fear Effect Reinvented pomaga również polskie studio Forever Entertainment.

Fabuła

W Fear Effect Reinvented kierujemy trójką najemników – Haną Tsu-Vachel, Jacobem „Deke” DeCourtem i Royce’em Glasem. Nasi bohaterowie pozornie starają się rozwikłać zagadkę zniknięcia córki potężnego szefa chińskiej mafii – Lama – jednak tak naprawdę są zainteresowani porwaniem dziewczyny dla okupu. Intryga z czasem mocno się komplikuje, szczególnie gdy w opowieści pojawiają się także elementy nadnaturalne, powiązane z przeszłością Lama i zawartym przez niego niegdyś paktem.

Mechanika

Fear Effect Reinvented w wersji na PS4, PC itd. stanowi hybrydę przygodówki i survival horroru. Gracze przemierzają lokacje, wykorzystują przedmioty i odkrywają kolejne wątki opowieści. W grze znaleźć można również proste sekwencje akcji – przy czym tym, co odróżnia Fear Effect Reinvented od innych produkcji jest nietypowa mechanika zdrowia. Zamiast tradycyjnego czerwonego paska mamy tu wykres EKG, który odwzorowuje poziom przerażenia naszej postaci. Jeśli grozi jej niebezpieczeństwo – np. jest atakowana – wskaźnik wzrasta, co z czasem grozi śmiercią. W ustabilizowaniu kondycji bohatera pomaga np. rozwiązywanie zagadek lub wykonywanie ataków z zaskoczenia.

Kwestie techniczne

Grafika w Fear Effect Reinvented w wersji na PS4, PC itd. została wykonana z wykorzystaniem techniki cell-shading, co daje jej charakterystyczny, kreskówkowy styl. Mimo gruntownie poprawionych względem pierwowzoru oprawy i sterowania gra zachowuje sztywną kamerę i ujęcia znane z oryginalnej wersji.

Ostatnia modyfikacja 28 sierpnia 2023

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fear Effect Reinvented: 18+

PC
PS4
XONE
Switch