Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2017, 11:15

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Studio Runic Games, odpowiedzialne za serię Torchlight, zostało zamknięte

Mamy złe wieści dla fanów serii Torchlight. Studio Runic Games zostało zamknięte. Dodatkowo jego właściciel, firma Perfect World Entertainment, znacznie zredukował liczbę osób pracujących nad sieciową grą akcji Gigantic w zespole Motiga.

Hob ostatnią grą studia Runic Games. - Studio Runic Games, odpowiedzialne za serię Torchlight, zostało zamknięte - wiadomość - 2017-11-04
Hob ostatnią grą studia Runic Games.

Firma Perfect World Entertainment przekazała złe wieści w sprawie dwóch podległych jej deweloperów. Ekipa Motiga, odpowiedzialna za sieciową grę akcji Gigantic na konsolę Xbox One i PC-ty, została znacznie zredukowana. W studiu pozostała tylko garstka głównych pracowników, którzy będą się troszczyć o dalszy rozwój produkcji. Z jednej strony dobrze, że gra zamierza być dalej rozwijana, gdyż jest to całkiem niezła pozycja. Z drugiej, mała liczba pracowników raczej nie będzie w stanie dostarczać naprawdę wartościowych aktualizacji.

To jednak nie koniec złych nowinek. Okazało się bowiem, że zamknięto studio Runic Games, czyli twórców serii udanych gier hack-and-slash Torchlight. Wyjaśniono, że ruch ten podyktowany jest obecną strategią firmy Perfect World Entertainment, która skupia się na sieciowych produkcjach. Stworzone już tytuły będą jednak cały czas sprzedawane, a serwery mają być dalej utrzymywane. Niemniej, utalentowani pracownicy muszą szukać nowej pracy. Marsh Lefler, szef studia, w opublikowanym komunikacie poinformował, że deweloper skupia się teraz na znalezieniu swoim kolegom po fachu „nowego domu”, zachęcając studia potrzebujące nowych osób do kontaktu pod adresem [email protected]

Studio Runic Games zostało założone w 2008 roku przez doświadczonych deweloperów, odpowiedzialnych wcześniej m.in. za serie Diablo czy grę Fate. Firma stworzyła łącznie trzy produkcje – dwie części Torchlighta oraz Hob, zręcznościową przygodówkę, która ukazała się całkiem niedawno, bo pod koniec września bieżącego roku.