Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchPCPS4
Okładka Hob: The Definitive Edition (Switch)
OkładkaHob: The Definitive Edition (Switch)

Hob: The Definitive Edition

Hob

Gra przygodowo-zręcznościowa stworzona przez Runic Games, amerykańskie studio znane z serii hack’n’slashy Torchlight. W Hob wcielamy się w bohatera, który budzi się w pięknym, lecz niebezpiecznym świecie stojącym na krawędzi zagłady.

Zręcznościowe | TPP | fantasy | elementy logiczne | przygodowe gry akcji

Hob: The Definitive Edition Premiera

26wrz2017

PC PS4

4kwi2019

Switch

Gry podobne do Hob: The Definitive Edition

Bastion

Ever Forward

Where Cards Fall

Hob to gra przygodowo-zręcznościowa, za której powstanie odpowiada amerykańskie studio Runic Games. Deweloper znany jest przede wszystkim za sprawą wysoko ocenianej serii hack’n’slashy Torchlight.

W grze wcielamy się w bohatera, który budzi się w pięknym, lecz niebezpiecznym świecie, który stoi na krawędzi zagłady. Nasz protagonista nie pamięta jak znalazł się w tym nieznanym sobie miejscu, a odpowiedzi na stawiane sobie pytania pozna dopiero w miarę postępów w grze. Co ciekawe, produkcja nie zawiera żadnych tekstów ani dialogów, dzięki czemu zostawia spore pole do popisu dla wyobraźni samych graczy.

Rozgrywka toczy się w otwartym świecie, po którym możemy swobodnie się przemieszczać. Jednocześnie sama mechanika przypomina nieco rozwiązania, znane z typowych gier platformowych. Sedno rozgrywki stanowi eksploracja i interakcja z napotkanymi formami życia oraz samą planetą. Nie zabrakło też szeregu czyhających na bohatera pułapek oraz całkiem licznych zagadek logicznych do rozwiązania. Kluczem do sukcesu w grze jest zaś odkrycie, jak przetrwać w obcym i nieprzyjaznym środowisku, które dodatkowo podlega nieustannym zmianom. Pomocne okażą się tu znajdowane w toku rozgrywki przedmioty i odkrywane w miarę postępów w grze umiejętności bohatera, dzięki którym będziemy mogli przedostać się w niedostępne wcześniej miejsca i zapanować nad naturą, przekształcając ją wedle własnych upodobań.

Hob odznacza się oryginalną i wykonaną z lekko artystycznym zacięciem oprawą graficzną, wykonaną częściowo w technologii cel-shadingu, która jednocześnie fascynuje pięknem otaczającego świata i przeraża ilością czyhających na gracza niebezpieczeństw.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4+ GB

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 480 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Hob: The Definitive Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Hob Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 3.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 550 Ti/Radeon HD 7870 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10
PC
PS4
Switch