Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2017, 18:20

autor: Góral

Hob od twórców Torchlight ukaże się we wrześniu

Hob, nowa gra studia Runic Games, znanego z serii Torchlight, ukaże się 26 września na konsoli PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

Studio Runic Games ujawniło termin premiery gry Hob. Nowa produkcja twórców serii Torchlight ukaże się 26 września na konsoli PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Tytuł sprzedawany będzie w cenie 19,99 euro (ok. 85 zł), ale zamawiając go przed premierą, otrzymacie 10% zniżki. Dodatkowo posiadacze sprzętu Sony, będący aktywnymi abonentami PlayStation Plus, otrzymają kolejne 10% zniżki i obecnie mogą nabyć projekt za 67,20 zł. Z kolei na PC dostępne ma być Runic Games Collection w cenie 24,99 euro (ok. 106 zł), zawierające Hob i dwie odsłony Torchlight. Deweloperzy przygotowali też nowy zwiastun oraz rozpoczęli konkurs, w którym można nazwać jedno z osiągnieć w grze, umieścić swoje nazwisko w napisach końcowych czy zgarnąć rozmaite nagrody, aczkolwiek tylko mieszkańcy USA mogą liczyć na fanty, więc nic nam do tego.

Hob w skrócie:
  • przygodowa gra akcji na PC i PS4;
  • ukaże się 26 września;
  • za tytuł odpowiada studio Runic Games, znane z serii Torchlight.

Wracając jeszcze na chwilę do gry. Będzie to produkcja znacznie różniąca się od poprzednich dokonań studia. Tym razem nie otrzymamy hack-and-slasha, a przygodowo-zręcznościowy projekt, w którym trafimy do niebezpiecznego i pełnego zagadek świata. Poznawać mamy go tylko podczas rozgrywki, gdyż w Hob zabraknie tekstów i dialogów. Oprócz tego warto wspomnieć, że planeta ma się zmieniać na naszych oczach, a do rozwiązywania napotkanych problemów wykorzystamy mechaniczne ramię.

Całość zapowiada się naprawdę nieźle, a mając w pamięci dwie poprzednie, udane produkcje studia Runic Games, można śmiało zakładać, że Hob okaże się przynajmniej zjadliwą grą, choć oczywiście liczymy na znacznie więcej.

Hob od twórców Torchlight ukaże się we wrześniu - ilustracja #1