Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2017, 18:19

autor: Vergil

Guild Wars 2: Path of Fire oficjalnie zapowiedziane

Zespół ArenaNet oficjalnie zapowiedział drugie wielkie rozszerzenie do cieszącej się dużą popularnością gry Guild Wars 2. Path of Fire, bo tak nazywa się ów dodatek, zaoferuje graczom szereg atrakcji.

Studio ArenaNet ujawniło, nad czym pracowało przez ostatnie miesiące. Guild Wars 2 doczeka się kolejnego rozszerzenia, które ochrzczono mianem Path of Fire. Dodatek rozpocznie czwarty sezon sieciowych zmagań i zaoferuje sporo nowości.

Zacznijmy od tego, że akcja Guild Wars 2: Path of Fire będzie się toczyć w królestwie Elona, a dokładnie – na terenie pustyni Crystal Desert, znanej z Guild Wars: Nightfall. Wrażenie deja vu ma skutecznie zamaskować wprowadzenie przez deweloperów pięciu nowych stref czekających na odwiedzenie – przygotowane przez nich lokacje mają przewyższyć rozmiarami te, które mogliśmy zwiedzić dotychczas. Ponadto autorzy zatroszczyli się o dziewięć nowych elitarnych specjalizacji dla naszych bohaterów, a także o obecność zupełnie nowych frakcji, jakie staną nam na drodze podczas naszych wojaży.

Oprócz tego świat będziemy przemierzać na grzbiecie jednego z kilku wierzchowców – co ciekawe, ich zadaniem nie będzie jedynie transportowanie nas z punktu A do punktu B (dzięki nim dostaniemy się w trudno dostępne miejsca); nasi podopieczni mają stanowić realne wsparcie w starciach z przeciwnikami. Dopełnieniem tego wszystkiego będą oczywiście nowe pancerze, broń i kostiumy inspirowane kulturą mieszkańców Elony, a także pachnąca świeżością baza gildii czy wreszcie starcia z mocarnymi bossami.

W Guild Wars 2: Path of Fire staniemy przed koniecznością powstrzymania zwycięskiego pochodu armii Balthazara. - Guild Wars 2: Path of Fire oficjalnie zapowiedziane - wiadomość - 2017-08-11
W Guild Wars 2: Path of Fire staniemy przed koniecznością powstrzymania zwycięskiego pochodu armii Balthazara.

Co się zaś tyczy fabuły – historia opowiedziana w Path of Fire skoncentruje się na Balthazarze, czyli bogu ognia i wojny, który rozpoczął zwycięski pochód na czele swojej złowieszczej armii. Kontrolowani przez graczy herosi będą musieli stawić czoła siłom zła, nim świat padnie pod ich ciężarem, a plan, którego nie udało się zrealizować na północy, ziści się na spalonym słońcem południu.

Dodatek będzie wymagał do działania podstawowej wersji gry – będzie można go nabyć osobno lub w zestawie z pierwszym DLC, czyli Heart of Thorns (które będzie wymagane, jeśli zechcecie skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez nową siedzibę gildii). Rozszerzenie zostanie udostępnione w ramach wczesnego dostępu w przyszłym tygodniu – jego oficjalna premiera ma natomiast nastąpić 22 września bieżącego roku.