Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2017, 17:22

autor: Lavdrynka

Stardew Valley - poznaliśmy szczegóły trybu wieloosobowego

Deweloperzy Stardew Valley uchylili rąbka tajemnicy i po pokonaniu największych problemów technicznych przybliżyli nieco szczegółów na temat przygotowywanego trybu wieloosobowego. Znajomi będą mogli zagrać jako nasi pomocnicy. Beta jeszcze pod koniec tego roku.

Na oficjalnej stronie Stardew Valley pojawiła się notka przybliżająca szczegóły zapowiadanego trybu wieloosobowego. Według informacji na stronie zaimplementowanie rozgrywki dla wielu graczy już wymagało poprawienia 15 000 linijek kodu. Prace pokonały już najważniejsze problemy techniczne, w związku z czym można nakreślić już najbardziej wiarygodny obraz rozgrywki, jaka na nas czeka.

Stardew Valley - poznaliśmy szczegóły trybu wieloosobowego - ilustracja #1

Na początku gry Robin, lokalna pani stolarz, zaproponuje nam zbudowanie do trzech dodatkowych domków. W każdym z nich będzie mógł zamieszkać nasz pomocnik (farmhand), w którego wcielić się będą mogli nasi znajomi. Pomocnicy będą mogli wykonywać prace tak, jak główna postać, czyli zajmować się polem, łowić ryby, kopać, a nawet wchodzić w związki małżeńskie z niezależnymi postaciami. Jednak pewne decyzje pozostaną w gestii głównej postaci, mowa tu szczególnie o porze spania lub rozpoczęcia i zakończenia uczestnictwa w festiwalu. Ponadto pod nieobecność pomocnika właściciel farmy będzie miał dostęp do jego ekwipunku poprzez skrzynkę w jego domku.

Możliwość zawarcia małżeństwa między postaciami graczy nie została póki co przygotowana, ale deweloperzy mają ją w planach; prawdopodobnie nie będzie w tym celu potrzebny syreni wisiorek, jak w przypadku związków z NPC. Alternatywna metoda ma wymagać podobnej ilości wysiłku, jednak szczegóły nie zostały jeszcze opracowane.

Stardew Valley - poznaliśmy szczegóły trybu wieloosobowego - ilustracja #2

Z technicznych szczegółów dowiedzieliśmy się również, że nie będzie konieczne zakładanie serwera do wspólnej zabawy. Znajomych będzie można zaprosić za pośrednictwem Steama w wersji na PC. Szczegóły łączenia się na wersjach konsolowych nie zostały jeszcze opracowane, jednak deweloper zapowiada, że będą one działać na podobnych zasadach. Na tę chwilę w planach nie ma rozgrywki lokalnej na podzielonym ekranie czy PvP.

Doczekaliśmy się także odpowiedzi na pytanie, kiedy tryb wieloosobowy będzie dostępny. Podane co prawda zostały jedynie przybliżone daty – bety na Steamie możemy się spodziewać jeszcze pod koniec tego roku, a na początku następnego planowane jest wprowadzenie go wraz z patchem 1.3 na systemy Windows, Mac i Linux. Konsolowcy niestety pewnie będą musieli zaczekać nieco dłużej, zaś wśród nich pierwsi multiplayera doczekają się posiadacze Nintendo Switch.

Stardew Valley - poznaliśmy szczegóły trybu wieloosobowego - ilustracja #3

Stardew Valley okazało się w zeszłym roku dość niespodziewanym hitem, które szturmem zdobyło także roczne podsumowanie Steama, sprzedając się w prawie 2 milionach egzemplarzy i przynosząc blisko 24 miliony dolarów zysku. Warto zaznaczyć, że mówimy tu o produkcji ze Steam Greenlight, nad którą przez cztery lata pracował jeden człowiek.