Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2016, 11:06

autor: Góral

Stardew Valley - informacje o przyszłości gry (patch 1.1, tryb co-op, pomoc ze strony Chucklefish)

Studio Concerned Ape poinformowało, że postanowiło skorzystać z pomocy firmy Chucklefish. Dzięki temu prace nad przyszłymi aktualizacjami gry Stardew Valley, w tym nad wyczekiwanym trybem co-op, powinny pójść szybciej.

Stardew Valley już teraz jest rozbudowaną grą, a w przyszłości sytuacja ulegnie jeszcze poprawie. - Stardew Valley - informacje o przyszłości gry (patch 1.1, tryb co-op, pomoc ze strony Chucklefish) - wiadomość - 2016-05-02
Stardew Valley już teraz jest rozbudowaną grą, a w przyszłości sytuacja ulegnie jeszcze poprawie.

Stardew Valley to jeden z największych niezależnych hitów bieżącego roku, który w ciągu niecałych dwóch miesięcy od momentu premiery sprzedał się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Studio Concerned Ape nie zamierza jednak na tym poprzestać i cały czas ulepsza swój projekt. We wczorajszym wpisie deweloper wyjawił plany na przyszłość, wśród których znajduje się wyczekiwany multiplayer (co-op). Jak pewnie wiedzą wszyscy zainteresowani, Concerned Ape to jednoosobowa firma Erica Barone’a, który pracował nad Stardew Valley przez długi czas. Dodatkowo deweloper aktywnie uczestniczy w życiu społeczności gry, słuchając uwag, odpowiadając na pytania itd. Krótko pisząc, to strasznie zapracowany człowiek, więc niejeden z fanów zapewne martwi się, że kooperacja w Stardew Valley nie pojawi się zbyt szybko. Konkretnych terminów nie znamy, ale…

Deweloper poinformował, że postanowił przyjąć pomoc, zaoferowaną przez firmę Chucklefish, która zajmie się częścią istotnych elementów. Chodzi o port gry na konsole, komputery Mac oraz system operacyjny Linux. Dodatkowo ich zadaniem będzie lokalizacja, a także techniczna strona multiplayera. Dzięki temu Barone będzie mógł skupić się na tworzeniu nowej zawartości i - jak sam stwierdził - "powinno to doprowadzić do szybszego rozwoju gry i mniejszego obciążenia dla mnie, przy jednoczesnym zachowaniu artystycznej kontroli”.

Przy okazji twórca zdradził także elementy, które znajdziemy w patchu 1.1:

  • nowe budynki gospodarcze, rośliny i wyroby rzemieślnicze;
  • więcej zawartości w późniejszej fazie gry;
  • bardziej zaawansowane mechanizmy rolnictwa i produkcji;
  • będzie można poślubić Shane'a oraz Emily, a dodatkowo pojawi się więcej możliwości dla par;
  • dostaniemy ulepszone mechaniki walki i górnictwa;
  • pojawi się więcej sekretów oraz mniejszych usprawnień.

Stardew Valley obecnie jest dostępne tylko na komputerach osobistych. Kupicie je na Steamie za 13,99 euro, czyli około 62 zł.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Stardew Valley

Stardew Valley