Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 maja 2016, 11:20

Pathfinder Adventures - karcianka studia Obsidian trafiła na iOS i Androida

Studio Obsidian Entertainment zadebiutowało właśnie na rynku mobilnym za pomocą gry Pathfinder Adventures, czyli ciekawej hybrydy karcianki i RPG-a

Cieszące się wyśmienitą renomą wśród fanów pecetowych RPG-ów studio Obsidian Entertainment właśnie wypuściło swoją pierwszą mobilną produkcję. Jest nią gra Pathfinder Adventures, stanowiąca skrzyżowanie karcianki i RPG-a.

Zgodnie z tytułem, produkcja osadzona jest w realiach krainy fantasy znanej jako Golarion, stworzonej na potrzeby stołowej gry fabularnej Pathfinder. Jest to dosyć klasyczne uniwersum fantasy, pełne magii, potworów i licznych nieludzkich ras, takich jak elfy, niziołki, gnomy czy krasnoludy. Produkcja stanowi adaptację kampanii Rise of the Runelords, wydanej w 2007 roku do papierowego pierwowzoru. Akcja toczy się na terytorium Varisia, które jest zbiorowiskiem niezależnych miast, z dzikimi terenami pomiędzy nimi. Wiele tysięcy lat temu obszar ten zajmowało potężne Imperium Thassilon, na czele którego stali tyrani znani jako Władcy Runów (ang. Runelords). Fabuła obraca się wokół prób przywrócenia tych despotów do życia, w czym muszą przeszkodzić postacie graczy.

Pod względem mechanizmów rozgrywki produkcja adaptuje zasady rządzące papierową grą Pathfinder Adventure Card Game. Bawić możemy się samotnie lub w trybie kooperacji dla czterech graczy, z których każdy kieruje pojedynczym bohaterem. Postacie podzielone zostały na klasy (m.in. wojownik, łotrzyk, mag i kleryk) posiadające unikalne umiejętności, które możemy podczas rozgrywki rozwijać, jak również wzmacniać za pomocą przedmiotów.

Podczas zabawy robimy rzeczy typowe dla gatunku RPG. Podróżujemy więc pomiędzy lokacjami, realizujemy zadania, gromadzimy skarby i ekwipunek oraz walczymy z potworami. Wszystko to jednak odbywa się przez zagrywanie kart z talii, jaką skomponowaliśmy dla naszego bohatera.

Gra nie ukrywa swojego stołowego rodowodu i większość elementów grafiki jest dwuwymiarowa, a do tego na własne oczy widzimy wszystkie rzuty kostkami. Jednocześnie obrazy z kart zostały znacząco rozszerzone i skutecznie budują klimat. Do tego dochodzą interaktywne scenki przerywnikowe, podczas których podejmujemy decyzje mające istotne znacznie dla dalszego rozwoju opowieści.

Pathfinder Adventures dostępne jest w wersjach na systemy iOS i Android. Na obu korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. W planach jest także wydanie pecetowe.

Pathfinder Adventures w App Store

Pathfinder Adventures w Google Play