Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka A Bird Story (PC)

A Bird Story PC

A Bird Story to przygodówka wyprodukowana przez niezależne studio Freebird Games. Akcja gry toczy się w uniwersum znanym z To the Moon, a gracze poznają historię chłopca oraz ptaka ze złamanym skrzydłem.

Przygodowe | 2D | indie | eksperymentalne/artystyczne

PC Windows
Okładka A Bird Story (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7listopada2014

A Bird Story jest dziełem niezależnego studia Freebird Games. Podobnie jak wcześniejsze dokonania twórcze zespołu deweloperskiego pod kierunkiem Kana „Reivesa” Gao, produkcja wyróżnia się naciskiem na fabułę i sposób narracji.

Akcja A Bird Story toczy się w uniwersum znanym z To the Moon. Gra nie jest jednak klasycznym sequelem przygód dwojga pracowników Sigmund Corp – Eve Rosalene i Neila Wattsa. Zamiast tego gracze poznają dziejącą się wiele lat wcześniej historię chłopca i ptaka ze złamanym skrzydłem. Zdaniem deweloperów, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by głównego bohatera traktować jako Johnny'ego Wylesa (staruszek z To the Moon) z lat młodości.

Oprawa wizualna gry utrzymana jest w stylistyce retro. Dwuwymiarowa grafika, mimo zastosowania techniki pikselizacji obrazu, odznacza się wysokim poziomem artystycznym. Całości wrażeń estetycznych dopełnia nastrojowy podkład muzyczny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 158 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.6 / 10 na podstawie 267 głosów czytelników.

Gry podobne do A Bird Story

Wymagania wiekowe A Bird Story

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe A Bird Story

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800 MHz, 512 MB RAM (1 GB RAM - Vista/7/8), karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza), 300 MB HDD, Windows XP (SP2)/Vista/7/8

Finding Paradise - zapowiedziano kontynuację To the Moon
Finding Paradise - zapowiedziano kontynuację To the Moon

wiadomość13 stycznia 2016

Zespół Freebird Games oficjalnie ujawnił grę Finding Paradise, czyli kontynuację popularnej przygodówki To the Moon. Przy okazji wypuszczono pierwsze screeny i filmik, a także zdradzono, że fabularnie gra będzie powiązana z A Bird Story.