Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2015, 21:13

autor: Medium

Hob - nowa marka twórców serii Torchlight

Runic Games poinformowało, że pod ich skrzydłami zadebiutuje nowa przygodowa gra akcji skupiająca się na eksploracji, czyli Hob. Tytuł pojawi się na komputerach osobistych i konsolach. Niestety nie znamy dokładnej daty premiery ani konsol, na których przyjdzie nam odkrywać zaprojektowany świat.

Twórcy Torchlight oraz Torchlight II zapowiedzieli nową pozycję, która zadebiutuje pod nazwą Hob. Mowa o Runic Games, amerykańskiej firmie zajmującej się produkcją gier wideo, założonej w 2008 roku. Tytuł pojawi się zarówno na konsolach, jak i komputerach osobistych. Niestety na tę chwilę nie znamy dokładnej daty premiery oraz nie wiemy, na jakich konsoalch zadebiutuje świeżutkie IP. Hob jest grą przygodową, która w znacznym stopniu skupia na eksploracji. Twórcy wrzucają nas na głęboką wodę, ponieważ bohater, którym przyjdzie nam kierować, budzi się w nieznanym miejscu i nie wie, jak do niego trafił. Osobiście będziemy odkrywać tajemniczy świat pełen zagadek stanowiących wyzwanie nawet dla doświadczonych podróżników. W czasie przygody sami odpowiemy sobie na pytania – jak i dlaczego trafiliśmy na nieznane ziemie? Wykreowane lokacje mają być zarówno piękne i zapierające dech w piersi, jak i niezwykle niebezpieczne. Warto wspomnieć, że otwarty świat będzie podlegał ciągłym zmianom. Gracz będzie musiał odkryć, jak przeżyć w nieprzyjaznym środowisku. Do przetrwania bezcenne okaże się odblokowywanie nowych zdolności oraz zdobywanie przedmiotów, które pozwolą nam odkrywać dotąd niedostępne tereny. Kiedy posiądziemy odpowiednie umiejętności natura podporządkuje się naszym rozkazom, dzięki czemu będziemy mogli przekształcać ją według własnych upodobań.

Grafika koncepcyjna - Hob - nowe IP twórców serii Torchlight  - wiadomość - 2015-08-17
Grafika koncepcyjna

Co ciekawe, w grze Hob nie znajdziemy żadnych dialogów czy tekstów. Sami będziemy sobie opowiadać historię, a zadanie to ułatwi nam interakcja z napotkanymi formami życia i samą planetą. Tytuł pojawi się na imprezie PAX Prime w Seattle, która potrwa od 28 sierpnia do 31 sierpnia. Obecni będą mogli osobiście przetestować nowe dzieło firmy Runic Games. Zachęcamy do odwiedzenia głównej strony projektu, na której znajdziecie grafiki koncepcyjne i galerię ukazującą zrzuty z samej rozgrywki.