Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2018, 13:30

autor: Serek

Nowe informacje o polskiej grze World War 3

Gliwickie studio The Farm 51, odpowiedzialne między innymi za Get Even, uchyla rąbka tajemnicy na temat nowej produkcji - militarnego shootera dla wielu graczy World War 3.

Nowe informacje o polskiej grze World War 3 - ilustracja #1

Studio The Farm 51 podzieliło się z graczami kilkoma nowymi szczegółami gry World War 3. Z odpowiedzi udzielonych na pytania użytkowników Steama wynika, że jeszcze w tym roku gra trafi do wczesnego dostępu i będzie napędzana przez Unreal Engine 4. Produkcja ma umożliwić rozgrywkę nawet 64 graczom na jednej mapie. Przypomnijmy, że World War 3 będzie posiadać dwa tryby zabawy: Warzone oraz Recon. Ten pierwszy ma oferować dynamiczne i intensywne wymiany ognia w bitwach o umocnione punkty. Natomiast Recon umożliwi graczom współpracę w małych oddziałach zwiadowczych pozostawionych na pastwę losu na wrogich terytoriach. W tym trybie twórcy zdecydowali się na mechanikę znaną z gier battle royale, jednak jak sami uważają, w innym wydaniu niż to, co dotychczas poznali gracze.

Ciekawie prezentuje się zestaw maszyn dostępnych w grze. Prócz standardowych czołgów gracze otrzymają również helikoptery, drony bojowe (zarówno lądowe, jak i powietrzne) oraz bojowe pojazdy piechoty. Interesującym dodatkiem mają być samoloty, które będą służyć jako wsparcie z powietrza. Gracze nie przejmą nad nimi kontroli, a tylko wezwą na pole bitwy po zdobyciu odpowiedniej liczby fragów. Deweloperzy obiecują realistyczną fizykę poruszania się żołnierzy, odpowiednią balistykę pocisków oraz wprowadzenie systemu wpływającego na zachowanie rannych żołnierzy. W grze nie będzie przeciwników sterowanych przez sztuczną inteligencję, co ma dodać produkcji realizmu.

Podczas fazy Early Accessu w World War 3 dostępne będą trzy nacje: Niemcy, Rosja oraz Polska. Twórcy obiecują dodanie kolejnych w oparciu o zapotrzebowanie społeczności. Cena tytułu nie jest jeszcze znana, chociaż autorzy uspokajają, że z pewnością nie będzie to 60 dolarów (ok. 220 złotych). Na spróbowanie swoich sił w alternatywnej wersji współczesnej rzeczywistości przyjdzie nam poczekać do końcówki 2018 roku. Wtedy gra trafi do Wczesnego Dostępu Steam.

World War 3 to multiplayerowy FPS opracowany przez polskie studio The Farm 51. Produkcja zabiera graczy na pola bitew tytułowej III wojny światowej. Opowiadając się po jednej ze stron konfliktu (dostępni są między innymi żołnierze Wojska Polskiego), walczymy o zwycięstwo na terenie Warszawy, Berlina, Smoleńska czy choćby Moskwy. Jedną z cech charakterystycznych gry jest wysoki realizm.

  1. Oficjalna strona produkcji
  2. Wymagania sprzętowe gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

World War 3

World War 3