Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka World War 3 (PC)

World War 3 PC

Ukierunkowana na rozgrywkę sieciową pierwszoosobowa strzelanka opracowana przez gliwickie studio The Farm 51, znane dotąd z takich tytułów jak Painkiller: Hell & Damnation, Deadfall Adventures czy Get Even.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | taktyczne | FPS | polskie | strzelanki | Battle Royale

PC Windows
Okładka World War 3 (PC)

producent: The Farm 51

wydawca: My.com

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

19października2018

wczesny dostęp

data nieogłoszona

World War 3 jest multiplayerowym FPS-em opracowanym przez gliwickie studio The Farm 51; mowa o zespole, w którego portfolio można znaleźć takie produkcje, jak Deadfall Adventures, Painkiller Hell & Damnation czy Get Even. Tytuł został opracowany z myślą o platformie PC, a powstał we współpracy z pracownikami militarnych centrów badań i rozwoju oraz wojskowymi konsultantami. Jako ciekawostkę należy dodać, że produkcja wyewoluowała z ujawnionego w 2014 roku projektu tworzonego niegdyś na zlecenie OBRUM (ośrodka badawczo-rozwojowego związanego z Polskim Holdingiem Obronnym). Początkowo World War 3 zapowiadano jako grę free-to-play, jednak ostatecznie jej autorzy zdecydowali się na uczynienie z niej standardowej, płatnej pozycji; ponadto nie uświadczymy tu rozwiązań typu pay-to-win ani lootboksów.

Fabuła

Akcja World War 3 toczy się w alternatywnej wersji współczesnej rzeczywistości, po wybuchu tytułowej III wojny światowej. W trakcie zabawy gracze opowiadają się po jednej ze stron konfliktu (wcielając się między innymi w polskich lub rosyjskich żołnierzy) i walczą o zwycięstwo na mapach opartych na prawdziwych miejscach, takich jak Warszawa, Moskwa, Berlin czy Smoleńsk. Sposób, w jaki poszczególne armie radzą sobie na polu bitwy, decyduje o dalszych losach całego konfliktu, wpływając na kształt nieustannie zmieniającej się linii frontu.

Mechanika

W wydanym na platformie PC World War 3 akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Autorzy oddają do naszej dyspozycji rozbudowany arsenał broni i gadżetów oraz szeroki wachlarz pojazdów; możemy nie tylko wykorzystać je na polu walki, lecz także poddawać rozmaitym modyfikacjom, w ten sposób dostosowując je do indywidualnych preferencji i aktualnych potrzeb. W przypadku wyposażenia mowa o doborze ubioru i kamuflażu, skórek, malowań i dodatków do broni oraz sprzętu taktycznego. Obowiązuje tu prosta zasada – jeśli coś jest możliwe do zmiany w realnym świecie, jest możliwe również w World War 3. Cechą charakterystyczną gry jest bowiem wysoki realizm, który obejmuje zarówno tak zwaną „świadomość ciała”, model jazdy i konieczność koordynacji działań z innymi graczami, jak i balistykę; dzięki współpracy ze specjalistami autorom udało się wiernie odzwierciedlić autentyczną interakcję pocisków z pancerzem, a także wagę pojazdów i sprzętu.

Tryby gry

W World War 3 pojawiają się dwa warianty rozgrywki. Pierwszym z nich jest Warzone, w którym gracze biorą udział w starciach o strategiczne miejsca, co wymaga współpracy zarówno piechoty i jednostek pancernych, jak i dronów bojowych. W drugim, czyli opartym na zasadach battle royale Recon, gracze połączeni w niewielkie oddziały zwiadowcze trafiają na terytorium wroga, a ich zadaniem jest nie tylko przetrwanie, lecz także przejęcie kontroli nad wyznaczonymi celami. W zamian za zwycięstwa zdobywamy zasoby, które wykorzystujemy do podboju kolejnych terytoriów lub obrony już kontrolowanych; konsekwencje każdej bitwy zaprezentowano na interaktywnej mapie strategicznej.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika World War 3 na platformie PC prezentuje wysoki poziom wykonania. Z dbałością o detale zaprojektowano nie tylko elementy wyposażenia i pojazdy biorące udział w starciach, lecz również poszczególne lokacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 64  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 1327 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Gry podobne do World War 3

Wymagania wiekowe World War 3

18+

Wymagania sprzętowe World War 3

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 / Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 35 GB HDD
 • Windows 7 SP1 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-4790K 4.0 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza
 • 35 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
World War 3 - Jak The Farm 51 rozpęta trzecią wojnę światową?
World War 3 - Jak The Farm 51 rozpęta trzecią wojnę światową?

Przed premierą 5 czerwca 2016, 13:47

Niestety, z tym ostatnim aspektem wiążą się pewne obawy. World War 3 to bowiem gra darmowa, która zarabiać będzie na siebie zapewne przez reklamy oraz mikropłatności. A nietrudno wywnioskować, że może na tym ucierpieć właśnie ekonomiczny aspekt rozgrywki. Bilczyński uspokaja jednak, że The Farm 51 zrobi wszystko, aby zachować odpowiedni balans: „Model „pay to win” wypacza ideę shootera, będącego w swoich założeniach gatunkiem symetrycznym”. Według niego mikrotransakcje w nowej produkcji studia mają się skupiać na rozszerzeniu możliwościach personalizacji bohatera – gracze skłonni wydać prawdziwe pieniądze otrzymają więc dostęp do dodatkowych skórek czy alternatywnego wyglądu broni, ale nie będą mogli kupić elementów w jakimkolwiek stopniu wpływających na rozgrywkę.