Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2022, 18:37

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Darmowe World War 3 dostanie nową mapę w Polsce i mnóstwo innych atrakcji

Darmowe World War 3 od gliwickiego studia The Farm 51 ma dostać masę nowej zawartości w nadchodzących miesiącach. W tym kolejną polską mapę.

Źródło fot. store.steampowered.com
i

Pierwszoosobowa strzelanka World War 3, za którą odpowiedzialne jest gliwickie studio The Farm 51, całkiem niedawno przeszła na model free-to-play. Po kiepskim odbiorze otwartej bety gry (głównie przez liczne problemy związane z launcherem oraz długimi kolejkami) twórcy wzięli się za jej naprawianie, a teraz przedstawili dalszy plan rozwoju swojego dzieła.

Zapowiedzieli, że w World War 3 rozpoczyna się Rok 1. Składać się będzie on z czterech Operacji, czyli czegoś na wzór sezonów w innych grach – pierwsza z nich ma wystartować w grudniu, a trzy następne w 2023 roku (kolejno: w marcu, czerwcu i wrześniu). Każda wprowadzi do gry sporo zawartości – jej rozpiskę przedstawia poniższa grafika:

Darmowe World War 3 dostanie nową mapę w Polsce i mnóstwo innych atrakcji - ilustracja #1

Źródło: worldwar3.com

Rok 1 dostarczy nam m.in. nowe tryby gry, mianowicie: „drużynowy tryb dominacji CQB”, FUBAR („immersyjny tryb dla piechoty na dużą skalę”) oraz „cel o wysokim znaczeniu” (HVT). Dostępne będą również dodatkowe mapy umiejscowione m.in. w Chinach, Korei Południowej czy Polsce – na tę ostatnią poczekamy niestety najdłużej. Nie zabraknie też masy zawartości sezonowej, jak nowe schematy operatorów czy bronie.

Operacje wprowadzą również do World War 3 wyzwania, za których ukończenie będzie można odblokować nagrody z przepustki bojowej. Ta zaś dostępna będzie ze ścieżką darmową oraz premium.

Twórcy podkreślają, że terminy debiutów poszczególnych operacji są przybliżone i mogą ulec zmianom. Wkrótce zaś mamy otrzymać więcej informacji na ich temat.

  1. World War 3 – oficjalna strona gry
  2. World War 3 na Steamie