Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2022, 18:28

Polskie World War 3 już dostępne za darmo, otwarta beta ruszyła

Ruszyły otwarte beta-testy polskiej sieciowej strzelanki World War 3. Z tej okazji gra przeszła na model dystrybucji free-to-play i można ją sprawdzić za darmo na platformach Steam i MGLauncher.

Źródło fot. World War 3 / Steam.
i

Nasze rodzimie studio The Farm 51 „dowiozło”, dzięki czemu – zgodnie z zapowiedziąrozpoczęły się dziś otwarte beta-testy sieciowej strzelanki World War 3. Wcześniej w ów tytuł można było zagrać odpłatnie w ramach wczesnego dostępu bądź bezpłatnie, ale tylko przy okazji przeprowadzanych od czasu do czasu weekendowych testów. Teraz jednak przeszedł on w pełni na model dystrybucji free-to-play, co oznacza, że wszyscy zainteresowani gracze mogą go sprawdzić za darmo, kiedy chcą.

Aby to zrobić, wystarczy pobrać World War 3 na Steamie lub na platformie MGLauncher. Odnośniki do obu stron znajdziecie pod poniższymi przyciskami. Pod nimi zaś – świeży zwiastun, wypuszczony wraz ze startem otwartych beta-testów.

PROBLEMY TECHNICZNE

Gracze donoszą, że mają problemy z pobraniem World War 3. Studio The Farm 51 zapewniło na Twitterze, iż jest tego świadome i pracuje nad rozwiązaniem.

World War 3 na Steamie

World War 3 w MGLauncherze

PODWÓJNE DOŚWIADCZENIE

Grając w WW3 od dziś do 6 października, możecie liczyć na dwukrotnie większą liczbę punktów doświadczenia, przyznawaną za każdą bitwę matchmakingową.

Studio The Farm 51 rozwija World War 3 od ponad sześciu lat. Co zrozumiałe, w tym czasie gra mocno się zmieniła. Przebudowano interfejs, ulepszono mechanikę poruszania się (np. poprzez dodanie funkcji „podwójnego sprintu”) i strzelania, poprawiono balans broni, wprowadzano kolejne pojazdy, a także dokonano wielu usprawnień technicznych (przy okazji usuwając liczne błędy), graficznych, dźwiękowych i gameplayowych.

Ponadto część map przeszła szeroko zakrojony lifting – najlepszym tego przykładem jest lokacja Smoleńsk, która została odświeżona wizualnie i poszerzona o nowe strefy walki, dodatkowe budynki czy osłony.

Trudno stwierdzić, ile potrwają otwarte beta-testy World War 3. Niewykluczone, że studio The Farm 51 zakończy je dopiero, gdy zdecyduje się wypuścić wersję 1.0 gry (nadal w modelu free-to-play).

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej