Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2018, 09:25

autor: Aquma

Polski FPS World War 3 sprzedaje się świetnie

World War 3 – ambitny sieciowy FPS autorstwa gliwickiego studia The Farm 51 – sprzedaje się doskonale. Grę posiada na platformie Steam przeszło 100 tys. ludzi – i to mimo dużych problemów technicznych, które towarzyszą premierze we wczesnym dostępie.

World War 3 cieszy się sporą popularnością na Steam. - Polski FPS World War 3 sprzedaje się świetnie - wiadomość - 2018-10-23
World War 3 cieszy się sporą popularnością na Steam.

WORLD WAR 3 W SKRÓCIE:

  1. Deweloper: The Farm 51
  2. Wydawca: The Farm 51
  3. Platformy: PC
  4. Gatunek: FPS
  5. Data premiery: 19 października (wczesny dostęp); nieznana (pełna wersja).

World War 3 – sieciowa strzelanka pierwszoosobowa autorstwa polskiego studia The Farm 51 (autorów m.in. udanego Get Even) – kilka dni temu trafiła do programu wczesnego dostępu Steam. Jak się okazuje, polski tytuł sprzedaje się doskonale. W zeszłym tygodniu był siódmym najczęstszym nabytkiem na platformie, za AC Odyssey, Soulcaliburem VI, Football Managerem 2019, Shadow of the Tomb Raider i PUBG (przy czym warto odnotować, że wspominany Soulcalibur VI zajął na tej liście dwie pozycje, stąd siódma lokata WW3). Zgodnie z danymi serwisu SteamSpy, produkcja gliwickiego dewelopera przekonała do siebie przeszło 100 tys. ludzi (pełne dane są widoczne wyłącznie w płatnej wersji).

To bardzo dobry wynik, szczególnie że udało się go wypracować pomimo dużych problemów technicznych i ogólnie nie najlepszego stanu, w jakim gra została udostępniona klientom. Wielu graczy narzeka na problemy z serwerami – niektórzy nie są w stanie się połączyć pomimo długiego oczekiwania, inni są wyrzucani z gry po kilku lub kilkunastu minutach.

Bardzo słaby start. Ogromna większość kupujących nie może w nią nawet zagrać. W tej chwili kupujecie tapetę która zżera procesor przez 90 sekund a potem zżera wasz czas próbując się połączyć z serwerami. Jak można być tak nieprzygotowanym na pierwszy dzień, który może wyrządzić ogromne szkody lub zyski. Na obecną chwilę produkt niegrywalny w żadnym stopniu. Poczekajcie z zakupem – przestrzega Mojito (zachowano oryginalną pisownię).

Myślę, że warto poczekać kilka dni, aż deweloperzy rozwiążą podstawowe problemy. Spędziłem w grze ponad 1.5h, a nie zobaczyłem nawet menu. Najpierw jest długie łączenie się z serwerami, a kiedy w końcu się uda połączyć (ostatnio po 25min) to gra zmusza do dołączenia od razu do gry (tego etapu już nie udało mi się przejść, mimo że czekałem 30min), bez możliwości wejścia w ustawienia czy zapoznania się z wyposażeniem – czytamy w recenzji użytkownika AcheronWKR.

World War 3 to przygotowany z myślą o rozgrywce wieloosobowej, realistyczny FPS, który stara się w wiarygodny sposób przedstawić współczesne pole walki. Projekt narodził się w ramach współpracy z OBRUM – ośrodkiem badawczo-rozwojowym, który powiązany jest z Polskim Holdingiem Obronnym. Tytuł zadebiutował we wczesnym dostępie Steam 19 października. Data premiery pełnej wersji nie jest na razie znana.

  1. World War 3 – strona oficjalna