Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2018, 10:20

autor: Serek

Ponad 3 miliony sprzedanych kopii Tekkena 7

Jeden z producentów ze studia Bandai Namco pochwalił się na Twitterze wynikami sprzedaży Tekkena 7 oraz całej marki. Najnowsza część rozeszła się w ponad 3 milionach kopii w niecały rok od premiery, natomiast cała seria przekroczyła 47 milionów sprzedanych sztuk.

Kylo Ren lubi to. - Ponad 3 miliony sprzedanych kopii Tekkena 7 - wiadomość - 2018-10-21
Kylo Ren lubi to.

Chociaż seria Tekken liczy sobie już ponad 20 lat, to wciąż potrafi przyciągać imponującą ilość użytkowników. Reżyser ostatniej odsłony, Katsuhiro Harada, opublikował na Twitterze post z ciekawymi danymi liczbowymi. Okazuje się, że Tekken 7 sprzedał się w ponad 3 milionach kopii w niecały rok od premiery. Co więcej, cała seria osiągnęła sprzedaż na poziomie 47 milionów sztuk. Taki wynik może zadowolić zarówno fanów bijatyk, jak i producentów, bowiem lata świetności tego typu gier są już dawno za nami.

Trzy miliony sprzedanych kopii w niecały rok to dobry wynik.
Trzy miliony sprzedanych kopii w niecały rok to dobry wynik.

Tekken 7 spotkał się z mieszanym przyjęciem wśród graczy i recenzentów. Użytkownicy chwalili sobie powrót legendarnej marki, ale narzekali na frustrujący tryb fabularny czy problemy z trybami sieciowymi. Siódma część serii zadebiutowała 2 czerwca 2017 roku i trafiła na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Tekken 7
  2. Recenzja gry Tekken 7