Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2018, 09:40

autor: Serek

Warframe - dodatek Fortuna w listopadzie na PC

Na oficjalnej stronie internetowej studia Digital Extremes pojawiła się informacja, że duże rozszerzenie do gry Warframe zatytułowane Fortuna ukaże się w listopadzie na PC. Posiadacze konsol będą musieli poczekać na dodatek nieco dłużej.

Tym razem udamy się na Wenus. - Warframe - dodatek Fortuna w listopadzie na PC - wiadomość - 2018-10-21
Tym razem udamy się na Wenus.

Studio Digital Extremes poinformowało, że najnowszy dodatek do darmowej sieciowej strzelanki Warframe, zatytułowany Fortuna, pojawi się na PC w listopadzie. Wszyscy posiadacze komputerów osobistych będą mogli bezpłatnie pobrać rozszerzenie bezpośrednio z platformy Steam. Twórcy uspokajają - właściciele Xboksa One oraz PlayStation 4 również otrzymają dodatek, tyle że z niewielkim opóźnieniem. Nie znamy dokładnej daty dziennej debiutu Fortuny, ale biorąc pod uwagę fakt, że według pierwszych zapowiedzi aktualizacja miała ukazać się na początku jesieni, to deweloperzy zapewne postarają się dostarczyć ją w pierwszych dniach miesiąca.

Fortuna ma zaoferować teren nawet pięciokrotnie większy od tego znanego z Plains of Eidolon - poprzedniego rozszerzenia do Warframe’a. Tym razem gracze będą mogli walczyć na planecie Wenus i wziąć udział w konflikcie między zwaśnionymi frakcjami Solaris United oraz Corpus. Prócz przyjmowania zleceń i wykonywania misji, można będzie skorzystać z nowego gadżetu dostępnego w grze - latającej deski K-Drive. Trzeba przyznać, że poruszanie się środkiem transportu przypominającym nieco ten znany z Powrotu do przyszłości wygląda efektownie.

Przy okazji warto przypomnieć, że Warframe pojawi się w tym roku na Nintendo Switch. Premiera tego darmowego trzecioosobowego shootera na przenośnej konsoli zaplanowana jest na 20 listopada. W każdej chwili ściągnąć Warframe’a mogą posiadacze PC, Xboksa One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Warframe
  2. Gra Warframe na platformie Steam