Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 października 2018, 09:30

autor: Konrad "Serek" Serafiński

Michał Żebrowski mógł zagrać w Wiedźminie od Netflixa

Znamy obsadę najważniejszych ról w zbliżającym się serialu Wiedźmin na platformie Netflix. Niewykluczone jednak, że mogła ona wyglądać nieco inaczej, a głównego bohatera zagrałby nie Henry Cavill, tylko... Michał Żebrowski. Aktor w audycji Radia Zet zdradził, że dostał propozycję uczestniczenia w projekcie.

Każdy kraj ma Wiedźmina, na jakiego zasługuje. - Michał Żebrowski mógł zagrać w Wiedźminie od Netflixa - wiadomość - 2018-10-21
Każdy kraj ma Wiedźmina, na jakiego zasługuje.

Ciekawych informacji mogliśmy dowiedzieć się z ust Michała Żebrowskiego podczas wywiadu, którego aktor udzielił Beacie Lubeckiej w jednej z audycji w Radiu ZET. Dyrektor warszawskiego teatru 6.piętro, w odpowiedzi na pytanie internauty, zdradził, że miał możliwość wystąpienia w serialu Wiedźmin, realizowanym przez Netfliksa. Możliwe, że aktor znany z polskiego serialu oraz obrazu kinowego o tym samym tytule ponownie zmierzyłby się z przełożeniem prozy Andrzeja Sapkowskiego na język filmu. Niestety, nie wysłał na czas próbki głosu z angielskim tekstem, co przekreśliło jego szanse na występ.

Mimo tego, że Michała Żebrowskiego zabraknie w serialu od Netfliksa, aktor nie ukrywa, że cieszy się z obrotu spraw, i w ciepłych słowach wypowiedział się o produkcji:

Ja się cieszę, że w końcu Wiedźmin trafił w ręce profesjonalistów, i że polska gra, polski bohater Sapkowskiego będzie miał szansę na realizację taką, na jaką zasługuje. Uważam, że literatura Sapkowskiego, jak mało która, nadaje się fenomenalnie na film. Myślę, że Amerykanie sobie poradzą, zresztą oni się nie mylą, bo tam na kulturze się zarabia.[...] Cieszę się i życzę Sapkowskiemu, żeby spędził emeryturę jako bogaty Polak, który cieszy się, że napisał Wiedźmina w języku polskim.

Niedawno twórcy serialu zdradzili kilka nazwisk aktorów, którzy biorą udział w produkcji. Do tej pory nie poznaliśmy jednak artysty, który miałby wcielić się z Jaskra. Nie do końca wiemy nawet, czy postać znana z książek w ogóle się w serialu pojawi. Mimo to, fani nie ustają w dociekaniach. Tym razem znaleźli trop u Lauren S. Hissrich, która na Twitterze podała dalej post Lina-Manuela Mirandy, aktora, który według miłośników serii idealnie nadawałby się do roli Jaskra. Na razie to tylko domysły i spekulacje, ale kto wie...

Przypomnijmy, szczególnie młodszym czytelnikom, że Michał Żebrowski zagrał Geralta z Rivii zarówno w polskim 13-odcinkowym serialu produkcji Heritage Films, jak i filmie pełnometrażowym z 2001 roku w reżyserii Marka Brodzkiego. Obie produkcje spotkały się z chłodnym przyjęciem odbiorców, głównie przez niski budżet, a co za tym idzie kiepską jakość finalnego produktu. Widok złotego smoka czy Michała Milowicza jako Crach an Craite na zawsze pozostaną w pamięci widzów. Co ciekawe, na sugestię prowadzącej rozmowę Beaty Lubeckiej, jakoby Michał Żebrowski nisko oceniał film Wiedźmin, aktor odparł:

Ja to pamiętam jako wspaniałą historię. Zresztą dostałem list od Andrzeja Sapkowskiego z podziękowaniami za rolę. Jednocześnie z zapewnieniami, że już nigdy nie będzie realizował filmu w Polsce. Bardzo dobrze to wspominam. Taksówkarze do dzisiaj, jak mnie spotykają, mówią: „szacun za Wiedźmina, Panie Michale”.

W przygotowanej przez Netfliksa adaptacji prozy Sapkowskiego w Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill. Aktor jest znany przede wszystkim z roli Supermana w kinowym uniwersum DC. Niedawno dowiedzieliśmy się też, że Yennefer zagra Anya Chalotra, natomiast Ciri - Freya Allan. Serial Wiedźmin ma zadebiutować w 2019 roku i składać się z ośmiu odcinków.

  1. Oficjalna strona internetowa platformy Netflix