Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2018, 13:59

World War 3 z katastrofalnym debiutem we wczesnym dostępie

Wczorajsza premiera polskiej strzelanki World War 3 we wczesnym dostępnie okazała się klęską. Większość graczy nie może się połączyć z serwerami, a Steam został zalany negatywnymi recenzjami.

Gra zaliczyła kiepski start we wczesnym dostępie. - World War 3 z katastrofalnym debiutem we wczesnym dostępie - wiadomość - 2018-10-20
Gra zaliczyła kiepski start we wczesnym dostępie.
WORLD WAR 3 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: The Farm 51
  2. Wydawca: The Farm 51
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery w Early Access: 19 października 2018 r.

Wczoraj do sprzedaży w Steam Early Access trafiła gra World War 3, czyli wojenna strzelanka multiplayer autorstwa polskiego studia The Farm 51. Niestety, debiut produkcji okazał się katastrofą. Od dawna nie było wyczekiwanego projektu, który zaliczyłby tak zły start we wczesnym dostępie.

Kłopoty zaczęły się jeszcze przed premierą. Początkowo planowano ją bowiem na 18:00, ale autorom nie udało się wyrobić na tę godzinę. Ostatecznie gra ukazała się koło 20:30, ale dla większości graczy był to debiut czysto teoretyczny. Serwery błyskawicznie padły i próby zagrania kończyły się najczęściej porażką.

Sporą popularnością zaczął się cieszyć fanowski tytuł dla gry w postaci Loading Screen Simulator, czyli Symulator Ekranu Wczytywania Danych, gdyż dla większości graczy widok tego ekranu jest jedynym, co oferuje World War 3.

Nabywcy gry są oczywiście wściekli, co najlepiej oddają recenzje użytkowników na Steamie. Raptem 37% z nich jest pozytywnych, a forum w tym serwisie zalała powódź negatywnych postów.

Pracownicy The Farm 51 uwijają się jak w ukropie, próbując naprawić wszystkie problemy, ale usunięcie ich najpewniej trochę potrwa. W chwili pisania tej wiadomości większość graczy nadal nie może rozpocząć rozgrywki, pomimo faktu, że obecnie zalogowanych jest ponad 4 tys. osób.

Fakt, że autorom nadal nie udało się rozwiązać problemów, sugeruje, że mogą być one poważne. Dlatego trudno prognozować, kiedy World War 3 zacznie działać prawidłowo. Na razie warto wstrzymać się z zakupem i czekać na dalszy rozwój sytuacji.

  1. Oficjalna strona gry

Gracze nie są zadowoleni z debiutu gry.