Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2018, 10:22

autor: Aquma

World War 3 zadebiutuje dziś we wczesnym dostępie

Gra World War 3 – wieloosobowa strzelanka polskiego studia The Farm 51 – zostanie dziś udostępniona w programie wczesnego dostępu Steam.

World War 3 zapowiada się ciekawie. - World War 3 zadebiutuje dziś we wczesnym dostępie - wiadomość - 2018-10-19
World War 3 zapowiada się ciekawie.

WORLD WAR 3 W SKRÓCIE:

  1. Deweloper: The Farm 51
  2. Wydawca: The Farm 51
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: 19 października 2018 r. (wczesny dostęp); nieznana (pełna wersja).

Dziś wieczorem w programie wczesnego dostępu Steam zadebiutuje World War 3 – ciekawie zapowiadająca się strzelanka wieloosobowa polskiego studia The Farm 51 (znanego z Deadfall Adventures, Painkiller Hell & Damnation oraz Get Even). Produkcja będzie dostępna od godziny 18:00 polskiego czasu, wyłącznie w języku angielskim (tak przynajmniej sugeruje karta Steam, mówiąca o polskim dźwięku, ale nie interfejsie i napisach), w cenie około 105 zł.

World War 3 to FPS przygotowany z myślą o trybie multiplayer. Gliwicka firma postawiła sobie za cel rzucenie rękawicy takim seriom, jak Call of Duty czy Battlefield (choć jej podejście do gatunku strzelanek wieloosobowych różni się od tego, co znamy ze wspomnianych cyklów). W produkcji tej znajdziemy dwa tryby gry: Warzone (walczymy o strategiczne miejsca jako piechota, albo korzystając z pojazdów pancernych i dronów) oraz Recon (tryb battle royale – próbujemy przetrwać jako oddział zwiadowczy na tyłach wroga).

Co ciekawe, omawiany tytuł narodził się jako projekt dla OBRUM – ośrodka badawczo-rozwojowego powiązanego z Polskim Holdingiem Obronnym – jednak z czasem jego koncepcja wyewoluowała (porzucono m.in. pomysł wydania gry w modelu F2P). Twórcy chwalą się, że ich produkcję cechuje bardzo wysoki poziom realizmu. Data premiery pełnej wersji World War 3 nie jest na razie znana.

  1. World War 3 – strona oficjalna
  2. 11 nadchodzących polskich gier na 11 listopada. Rodzime tytuły, których nie możemy się doczekać