Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2018, 10:15

Project Nova - nowy zwiastun i gameplay z FPS-a autorów EVE Online

Studio CCP wypuściło nowy zwiastun Project Nova, czyli mutliplayerowego FPS-a z uniwersum EVE Online. Do sieci trafił również obszerny gameplay, a ponadto deweloperzy ogłosili, że zamknięte testy wersji alfa ruszą w przyszłym miesiącu.

Project Nova na razie zmierza tylko na pecety. - Project Nova - nowy zwiastun i gameplay z FPS-a autorów EVE Online - wiadomość - 2018-10-20
Project Nova na razie zmierza tylko na pecety.
PROJECT NOVA W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: CCP
  2. Gatunek: FPS
  3. Platforma: PC
  4. Data premiery: najwcześniej w 2019 r.

W kwietniu 2016 roku studio CCP zapowiedziało Project Nova, czyli wieloosobową strzelankę osadzoną w uniwersum EVE Online. Od tego czasu o projekcie słyszeliśmy rzadko i oczywistym było, że nie jest on priorytetem dla deweloperów. Sytuacja uległa zmianie kilka miesięcy temu, kiedy to ogłoszono, że poczyniono duże postępy w produkcji. Obiecano wtedy, że grywalna wersja zostanie udostępniona jeszcze w tym roku. Teraz ujawniono, kiedy dokładnie to nastąpi.

Obecnie w Las Vegas trwa konwent zorganizowany przez studio CCP dla fanów uniwersum EVE Online. Odwiedzający imprezę gracze mają okazję zagrać we wczesne demo Project Nova. Twórcy ujawnili także, że testy wersji alfa ruszą w przyszłym miesiącu. Będą one miały charakter zamknięty, więc jeśli jesteście nimi zainteresowani, to powinniście udać się na oficjalną stronę i dokonać rejestracji, a potem trzymać kciuki za to, że znajdziecie się w wybranej grupie pierwszych testerów.

Twórcy wypuścili również nowy zwiastun gry, a dzięki serwisowi IGN możemy także obejrzeć trwający ponad 20 minut zapis rozgrywki.

Przypomnijmy, że Project Nova będzie klasycznie zrealizowaną sieciową strzelanką. Zabraknie w niej elementów MMO. Produkcja nie zaoferuje również opcji interakcji z graczami bawiącymi się w EVE Online. Gra pozwoli zarówno na potyczki PvP przeciwko innym ludziom, jak i na kooperacyjną zabawę PvE, w której zmierzymy się z przeciwnikami kierowanymi przez sztuczną inteligencję.

Co ciekawe, podczas rozgrywki cele SI będą generowane proceduralnie, a sztuczna inteligencja ma być w stanie dynamicznie się do nich dostosowywać. Autorzy chcą w ten sposób zagwarantować, że każda rozgrywka będzie unikalnym przeżyciem.

  1. Oficjalna strona gry