Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Project Nova (PC)
OkładkaProject Nova (PC)

Project Nova PC

Pierwszoosobowa strzelanka osadzona w uniwersum gry EVE Online. Project Nova jest produkcją darmową, nastawioną na rozgrywkę wieloosobową. Zamiast klasycznej kampanii dla jednego gracza, tytuł oferuje różne warianty starć wieloosobowych.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | kooperacja | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project Nova to opracowana z myślą o platformie PC pierwszoosobowa strzelanka, nastawiona na rozgrywkę wieloosobową. Akcja toczy się w uniwersum znanym z gry MMO EVE Online. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i powstała dzięki studiu CCP.

Mechanika

Wydane na PC Project Nova to produkcja w całości przeznaczona dla trybu multiplayer i z tego powodu nie zawiera klasycznej kampanii. Gra koncentruje się na tradycyjnych FPS-owych potyczkach pomiędzy niewielkimi grupami graczy, a większość z nich toczymy na pokładach statków i stacji kosmicznych. Nacisk położony został na dynamiczne starcia w ciasnych korytarzach, a nie na bitwy rozgrywane na dużych otwartych przestrzeniach.

Mechanizmy rozgrywki zdradzają wyraźny wpływ taktycznych strzelanek. Kierowane przez nas postacie nie są w stanie przyjąć całej serii na klatę, więc jesteśmy zmuszeni do ostrożniejszej rozgrywki. Project Nova oferuje osiem klas o różnych specjalizacjach i ekwipunku. Dostępny jest system rozwoju, ale w jego ramach nie możemy uczynić postaci potężniejszą. Zamiast tego punkty doświadczenia pozwalają nam lepiej dopasować żołnierza do preferowanego stylu gry, ostatecznie tworząc coś, co w praktyce jest naszą własną spersonalizowaną klasą. Dzięki temu początkujący gracze nie są zmuszeni do korzystania ze słabszego sprzętu niż weterani.

Kwestie techniczne

Project Nova zostało zbudowane w oparciu o silnik Unreal Engine 4.0. Warto wspomnieć, że – w przeciwieństwie do Dust 514 – autorzy nie przewidzieli bezpośrednich związków między grą, a EVE Online.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.3 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Project Nova: 12+