Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2020, 09:33

Project Nova – twórcy EVE Online skasowali kolejnego FPS-a

Studio CCP poinformowało o skasowaniu sieciowej strzelanki Project Nova. To kolejna po DUST 514 i Project Legion gra FPS, którą porzucili twórcy EVE Online. W planach jest jednak nowa produkcja z tego gatunku.

Project Nova – twórcy EVE Online skasowali kolejnego FPS-a - ilustracja #1
Project Nova stało się kolejnym porzuconym FPS-em w dorobku studia CCP.
W SKRÓCIE:
  1. Prace nad Project Nova zostały porzucone.
  2. Elementy gry posłużą do opracowania nowej, ambitniejszej strzelanki.
  3. Zespół w Londynie skoncentruje się na tej nowej strzelance, a ludzie w Reykjaviku oddelegowani zostali do innych projektów.

Znane z EVE Online studio CCP ma wyraźne problemy z grami FPS. Zespół poinformował o zawieszeniu prac nad wieloosobową strzelanką Project Nova. Grę zapowiedziano w 2016 roku, ale twórcy mieli wyraźne kłopoty ze znalezieniem właściwego kierunku rozwoju tej produkcji. Pod koniec 2018 r. wróciła ona do fazy projektowania, ale jak widać nie wystarczyło to, aby uratować ten tytuł.

CCP nie można jednak odmówić uporu, gdyż deweloper nie zamierza porzucać tego gatunku. Znajdujący się w Londynie oddział studia wykorzysta elementy Project Nova do opracowania nowej sieciowej strzelanki, której skala ma być znacznie bardziej ambitna niż porzuconej produkcji. Ta grupa ma się skoncentrować głównie na tej grze, natomiast ludzie, którzy wcześniej zajmowali się skasowanym tytułem w Reykjavíku zostali oddelegowani do innych projektów.

Przypomnijmy, że to już kolejna porażka zespołu w gatunku FPS. W 2013 roku CCP wypuściło na PlayStation 3 strzelankę z elementami MMO DUST 514, ale jej serwery zamknięto trzy lata później. Przez pewien czas studio pracowało nad ulepszoną wersją pecetową, zatytułowaną Project Legion, ale tę produkcję porzucono na wczesnym etapie prac.

Zarówno DUST 514, jak i Project Legion opierały się na pomyśle zintegrowania rozgrywki FPS z wielkim wirtualnym światem EVE Online. Ostatecznie takie rozwiązanie nie sprawdziło się w akcji, dlatego Project Nova pomyślane było jako samodzielna produkcja. Akcja osadzona została co prawda w tym samym uniwersum, ale wyniki potyczek nie wpływałoby na sytuację w EVE Online. Jak widać, mimo zmiany podejścia, autorom nie udało się wymyślić sposobu na przekucie gry w coś ciekawego.

Nowa strzelanka studia zapowiadana jest jako ambitniejsza niż Project Nova. Możliwe więc, że autorzy powrócą do elementów MMO. Produkcje takie jak Warframe, czy serie Destiny i Tom Clancy’s The Division pokazały, że tego typu rozwiązania mogą być popularne. Po porażkach DUST 514 i Project Legion twórcy pewnie nie będą już próbowali ściśle integrować swojej najnowszej produkcji z EVE Online.

  1. Oficjalna strona gry