Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2020, 09:56

Gothic Remake powstaje na PC, PS5 oraz Xbox Series X

Wielu fanów z zapartym tchem czekało na tą wiadomość – powstanie remake'u kultowej gry Gothic zostało oficjalnie potwierdzone. THQ Nordic poinformowało, że zdecydowało się podjąć pracę nad odnowioną wersją klasyka. Tytuł trafi na PC, PS5 oraz Xboxa Series X.

W skrócie

  • Gothic Remake dostał zielone światło od THQ Nordic.
  • Gra będzie robiona przez oddział THQ Nordic z siedzibą w Barcelonie.
  • Data wydania gry nie jest znana, jednak z całą pewnością nie będzie to 2020 rok.
  • Tytuł trafi na PC, konsole PS5 i Xbox Series X.

Od kiedy świat obiegła wiadomość, że THQ Nordic zastanawia się nad stworzeniem Gothic Remake, fani ze zniecierpliwienia zacierali ręce. Losy produktu miała przesądzić ankieta, która została udostępniona wraz z demem gry. Dzisiaj THQ Nordic ujawniło, że zapadła decyzja o stworzeniu wyczekiwanego przez fanów tytułu.

Prace nad grą będą prowadzone przez oddział THQ Nordic w Barcelonie, czyli przez tych samych ludzi, którzy stworzyli demo Gothic Remake. Tytuł trafi na PC oraz konsole nadchodzącej generacji, jednak nie można spodziewać się go w tym roku.

Witamy w Kolonii! - Gothic Remake powstaje na PC, PS5 oraz Xbox Series X - wiadomość - 2020-02-19
Witamy w Kolonii!

W demo gry zagrało ok. 180 tys. osób, a ankietę wypełniło ponad 40 tys. Przytłaczająca większość ankietowanych (prawie 95%) opowiedziała się za kontynuowaniem prac nad grą. Pomimo wielu kontrowersji, które wybuchły odnośnie zmienionego klimatu gry – np. fanom nie podobało się odejście od sceny „przywitania” naszego protagonisty w Kolonii – decyzje fabularne dema zostały ocenione pozytywnie. Prawie 30% graczy uznało, że taka interpretacja historii jest trafiona „w dyszkę” (oczywiście ok. 50% uznało, że jest „OK., ale można by coś poprawić”). Pomimo głosów niezadowolenia, jedynie 12% biorących udział w ankiecie doszło do wniosku, że nowa interpretacja historii jest kompletnie nietrafiona.

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na dalsze informacje.