Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2019, 17:10

Remake Gothica 2 też może powstać. THQ Nordic o planach wobec marki

Nie tylko oryginalny Gothic ma szansę na remake. Community manager w THQ Nordic wspomniał, że firma rozważa również odświeżenie drugiej i trzeciej odsłony cyklu.

Remake Gothica może być na razie jedynie w sferze planów THQ Nordic, ale trzeba przyznać, że firma chętnie mówi o projekcie. Świadczy o tym aktywność menadżera ds. komunikacji ze społecznością, znanego w sieci pod pseudonimem Zyddie. Na oficjalnym kanale firmy na Discordzie zdradził choćby, że spółka zastanawia się nad odświeżeniem nie tylko oryginalnego Gothica, ale też drugiej i trzeciej odsłony serii.

THQ Nordic rozważa odświeżenie całej oryginalnej trylogii. - Remake Gothica 2 też może powstać. THQ Nordic o planach wobec marki - wiadomość - 2019-12-16
THQ Nordic rozważa odświeżenie całej oryginalnej trylogii.

Rzecz jasna, wszystko uzależnione jest od tego, czy THQ Nordic zdecyduje się na stworzenie remake’u jedynki, oraz przyjęcia go przez graczy. Ten mógłby się ukazać nie wcześniej niż w 2022 lub nawet 2023 roku, przy czym to nie tyle oficjalna deklaracja, ile przypuszczenia Zyddiego (choć na karcie gry na Steamie w sekcji „data premiery” na razie figuruje „grudzień 2021”). I to przy założeniu, że projekt zostanie zatwierdzony (co może stać się na początku przyszłego roku), a twórcy pracowaliby „na 110%” przy braku większych komplikacji. Jeśli wszystkie te warunki zostaną spełnione, a tytuł okaże się sukcesem, firma miałaby odczekać jeszcze rok lub dwa po premierze remake'u Gothica. W efekcie zmodernizowany Gothic II mógłby zacząć powstawać mniej więcej w 2025 roku.

Raz jeszcze podkreślamy, że te i wcześniejsze informacje na temat przyszłości marki to tylko rozmyślania wydawcy. THQ Nordic wciąż rozważa sens stworzenia remake’u pierwszego Gothica i nie zamierza dalej inwestować w ten projekt do czasu podjęcia decyzji w jego sprawie. Sam zespół odpowiedzialny za niego jest raczej niewielki (wciąż trwa masowa rekrutacja) i nawet nie rozważa takich kwestii jak data premiery, wsparcie modów czy ewentualne DLC. Niemniej Zyddie podkreślił, że jak na razie większość graczy zdaje się być zainteresowana grą i wyraźnie chce pomóc deweloperom w stworzeniu dobrej produkcji. Jednak czy to wystarczy do przekonania włodarzy THQ Nordic? Odpowiedź powinniśmy poznać w przyszłym roku.

Demo remake’u Gothica nie wszystkim przypadło do gustu, ale projekt wciąż ma wielu zwolenników. - Remake Gothica 2 też może powstać. THQ Nordic o planach wobec marki - wiadomość - 2019-12-16
Demo remake’u Gothica nie wszystkim przypadło do gustu, ale projekt wciąż ma wielu zwolenników.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej