Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2019, 21:49

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

THQ Nordic chce stworzyć remake Gothica. Jest trailer i demo! [AKTUALIZACJA: Ankieta dla graczy]

Firma THQ Nordic ogłosiła, że rozważa przygotowanie remake’u pierwszej części serii Gothic. Wydawca nie tylko udostępnił zwiastun projektu, lecz także oddał w ręce graczy grywalny prototyp. To ci ostatni zdecydują, czy prace nad tą produkcją będą kontynuowane.

Aktualizacja:

W sieci pojawiła się ankieta, w której możemy wypowiedzieć się na temat tego, jak oceniamy omawiany prototyp remake’u Gothica. Znajdziecie ją pod tym adresem.

Twórcy zadają nam w niej szereg pytań – od ogólnych (w jakie znane serie graliśmy, która odsłona cyklu Gothic jest naszą ulubioną), po ściśle powiązane z samym prototypem. Deweloperów interesuje między innymi to, czy graliśmy w niego przy użyciu pada, czy też korzystając z myszy i klawiatury. Poza tym musimy ocenić w skali od 1 do 5 jego poszczególne elementy – od oprawy graficznej, przez interfejs użytkownika, skończywszy na warstwie dźwiękowej, sterowaniu i systemie walki. Możemy też „wypowiedzieć się” na temat tego, jak podoba nam się pomysł przedstawienia odmienionej wersji opowieści znanej z oryginału. Na końcu musimy natomiast wybrać, czy chcielibyśmy, by autorzy kontynuowali prace nad omawianym projektem, a także wytypować, czym według nas powinien być nowy Gothic – remake'em, kontynuacją czy prequelem.

Oryginalna wiadomość:

Seria Gothic ma szansę na wielki powrót. - THQ Nordic chce stworzyć remake Gothica. Jest trailer i demo! [AKTUALIZACJA: Ankieta dla graczy] - wiadomość - 2019-12-13
Seria Gothic ma szansę na wielki powrót.

Wielu fanów cyklu Gothic od lat domagało się jego powrotu w wielkim stylu. Majowe przejęcie studia Piranha Bytes przez firmę THQ Nordic, a wraz z nim praw do tej kultowej marki, rozpaliło w nich płomyk nadziei. Dzisiaj wydawca ujawnił, że bynajmniej nie planuje trzymać tej serii „w szufladzie” i podjął już pewne kroki związane z jej reaktywacją. Gothic może doczekać się remake'u z prawdziwego zdarzenia!

Dlaczego „może”? O tym za chwilę. Tymczasem spieszymy Wam donieść, że projekt doczekał się grywalnego prototypu, który może już sprawdzić każdy gracz mający w swojej kolekcji gier na platformie Steam dowolną produkcję opracowaną przez Piranha Bytes. Poniżej znajdziecie natomiast pierwszy zwiastun nowego Gothica oraz materiał wideo porównujący tę pozycję z oryginałem.

Aby sprawdzić omawiany prototyp remake’u Gothica, należy spełnić jeden warunek – mieć w swojej kolekcji gier na Steamie dowolny tytuł z portfolio studia Piranha Bytes. Jeśli go spełniacie, pozycja Gothic Playable Teaser powinna pojawić się na liście posiadanych przez Was produkcji.

Odświeżony Gothic nie byłby przy tym dziełem ekipy Piranha Bytes, lecz nowo powstałego pod skrzydłami THQ Nordic zespołu Barcelona Studio. Poza tym działałby w oparciu o technologię Unreal Engine. Obecnie oddany nam do dyspozycji prototyp to wszystko, co przygotowali Hiszpanie. Dalszy los projektu spoczywa w naszych rękach graczy – poprzez udział w specjalnej ankiecie zdecydujemy, czy firma THQ Nordic powinna przygotować taki remake Gothica, czy też zostawić w spokoju ową produkcję i związane z nią wspomnienia.

Jedną z rzeczy, które deweloperzy wzięli na warsztat w remake’u Gothica, jest system walki. - THQ Nordic chce stworzyć remake Gothica. Jest trailer i demo! [AKTUALIZACJA: Ankieta dla graczy] - wiadomość - 2019-12-13
Jedną z rzeczy, które deweloperzy wzięli na warsztat w remake’u Gothica, jest system walki.

Opublikowane przez twórców materiały dają nam pewne pojęcie na temat tego, czego moglibyśmy spodziewać się po ewentualnym remake'u Gothica. Przede wszystkim nie do poznania zmieniłaby się oprawa graficzna – Górniczą Dolinę porastałaby bogata roślinność, a Stary Obóz pękałby w szwach od detali, podobnie jak modele przeciwników oraz broń czy pancerz bohatera. Inna sprawa, że postacie doczekałyby się swoistego faceliftingu – do nowego wyglądu Bezimiennego, Diega i spółki niektórzy fani pierwowzoru musieliby się przyzwyczaić. Ponadto najwyraźniej system walki zostałby solidnie przemodelowany (na powyższym materiale wideo widać inspirację błyszczącym na tym polu For Honor), a jego dopełnieniem byłoby skradanie z prawdziwego zdarzenia.

Jak widać, mieszkańcy Górniczej Doliny nabrali szczegółów. - THQ Nordic chce stworzyć remake Gothica. Jest trailer i demo! [AKTUALIZACJA: Ankieta dla graczy] - wiadomość - 2019-12-13
Jak widać, mieszkańcy Górniczej Doliny nabrali szczegółów.

To jak, drodzy miłośnicy Gothica, co powiedzielibyście na taką produkcję? Czy THQ Nordic powinno iść tą drogą, czy wręcz przeciwnie – pozostawić tę serię w sferze wspomnień? A może zamiast oglądać się za siebie, wydawca powinien po prostu przygotować zupełnie nową odsłonę cyklu?

  1. Oficjalna strona internetowa firmy THQ Nordic
  2. Nie otwierajcie szampana – Gothic 1 Remake to na razie nieporozumienie