Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2019, 09:53

THQ Nordic przejęło studio Piranha Bytes oraz marki Gothic, Elex i Risen

Firma THQ Nordic wykupiła znane z serii Risen i gry Elex studio Piranha Bytes. Wydawca równolegle nabył również prawa do serii Gothic, czyli pierwszej marki zespołu.

Dzięki transakcji THQ Nordic stało się właścicielem m.in. marki Elex. - THQ Nordic przejęło studio Piranha Bytes oraz marki Gothic, Elex i Risen - wiadomość - 2019-05-23
Dzięki transakcji THQ Nordic stało się właścicielem m.in. marki Elex.
LISTA ZAKUPÓW THQ NORDIC:
  1. studio Piranha Bytes,
  2. marki Elex, Risen i Gothic.

Specjalizujące się w grach RPG niemieckie studio Piranha Bytes zostało przejęte przez firmę THQ Nordic. Zespół ma zachować swobodę kreatywną, a w planach nie ma żadnych przeprowadzek czy zwolnień. Nowy właściciel ma za to zapewnić zespołowi więcej środków na produkcję nowych projektów.

Co ciekawe, THQ Nordic przejęło nie tylko marki Elex oraz Risen, będące własnością dewelopera. Wydawca równolegle kupił również od firmy Pluto 13 prawa do serii Gothic. Tym samym Piranha Bytes ma teraz dostęp do wszystkich swoich kreacji i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zespół mógł w przyszłości powrócić do cyklu, który zapoczątkował jego karierę.

Przypomnijmy, że obecnie Piranha Bytes prawdopodobnie pracuje nad Elex 2. Deweloper nie podał żadnych konkretów odnośnie tego, jak przejęcie przez THQ Nordic wpłynie na jego następny projekt, ale raczej nie należy spodziewać się niczego negatywnego.

Studio odmówiło również komentarza w sprawie ewentualnych remasterów gier z serii Risen oraz Gothic. THQ Nordic ma jednak w zwyczaju wypuszczanie odświeżonych wersji produkcji z marek, które przejmuje, więc zdziwilibyśmy się, gdyby firma nie miała żadnych tego typu planów w stosunku do wcześniejszych projektów Piranha Bytes.

Warto na koniec wspomnieć, że ostatnimi czasy THQ Nordic rozwija się bardzo agresywnie. W tym roku wydawca wykupił już prawa do gry Outcast, australijskiego wydawcę 18Point2 oraz Warhorse Studios wraz z należącą do niego marką Kingdom Come: Deliverance. Z kolei w 2018 r. firma przejeła zespoły Bugbear Entertainment i Coffee Stain Studios, prawa do serii Carmageddon, Alone in the Dark, Expeditions, Act of War oraz Kingdoms of Amalur.

  1. Oficjalna strona THQ Nordic
  2. Recenzja gry Elex – Gothic odrodził się w nowych szatach
  3. Elex - poradnik do gry