Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2019, 19:09

autor: "Vergil"

Marka Outcast w rękach firmy THQ Nordic

Firma THQ Nordic poinformowała, że nabyła prawa do marki Outcast, wykreowanej przez studio Appeal. Tym samym dołączyła ona do rosnącego niemal z miesiąca na miesiąc portfolio szwedzkiego giganta.

THQ Nordic kontynuuje swój zakupowy pochód. Wydawca poinformował, że stał się nowym właścicielem marki Outcast, którą nabył od jej twórców – Yanna Roberta, Francka Sauera oraz Yvesa Groleta. Firma nie podzieliła się jednak planami związanymi z dalszym rozwojem serii. Nie wiemy więc, czy oryginalna produkcja z 1999 roku, która po niemal osiemnastu latach od premiery doczekała się odświeżonej wersji, ma w związku z tym szansę na pełnoprawną kontynuację.

Warto odnotować, że los zespołu Appeal również wydaje się stać pod znakiem zapytania. Studio, które funkcjonowało w latach 1995-2002, zostało oficjalnie reaktywowane w 2015 roku, a po opracowaniu remastera swojego debiutanckiego dzieła podjęło się stworzenia wyżej wspomnianego remake’u. Z kolei ten ze względu na obecność wielu archaicznych rozwiązań, nie odniósł sukcesu artystycznego i komercyjnego. Co ciekawe, jeszcze w 2001 roku owa ekipa ogłosiła, że pracuje nad Outcastem II: The Lost Paradise, jednak rok później zespół został rozwiązany, a ów projekt – anulowany.

Czy firma THQ Nordic zdecyduje się na stworzenie kontynuacji Outcasta? - Marka Outcast w rękach firmy THQ Nordic - wiadomość - 2019-01-10
Czy firma THQ Nordic zdecyduje się na stworzenie kontynuacji Outcasta?

O „zakupowym pochodzie” THQ Nordic nie wspominamy przypadkowo. W ostatnich miesiącach firma nabyła bowiem prawa do szeregu głośnych marek, na czele z takimi tytułami, jak Carmageddon, Expeditions, czy Kingdoms of Amalur. Poza tym, w lutym zeszłego roku ów wydawca stał się właścicielem Koch Media, pod którego skrzydłami znajduje się z kolei firma Deep Silver.

Przypomnijmy, że Outcast to przygodowa gra akcji osadzona w realiach przywodzących na myśl film Stargate. Głównym bohaterem gry jest Cutter Slade, który trafia na planetę Adelpha. Jego zadaniem jest nie tylko rozprawienie się z czarną dziurą zagrażającą Ziemi, lecz także obalenie tyrana Faé Rhâna rządzącego rasą Talan. W trakcie zabawy przemierzamy rozległy świat podzielony na sektory, wykonujemy zadania dla mieszkańców Adelphy, a także rozwiązujemy zagadki środowiskowe oraz walczymy z przeciwnikami.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy THQ Nordic
  2. Oficjalna strona internetowa gry Outcast: Second Contact