Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2018, 16:19

autor: Vergil

THQ Nordic nowym właścicielem marki Expeditions – nadciąga trzecia część serii

Dobre wieści dla miłośników serii Expeditions – firma THQ Nordic, czyli nowy właściciel praw do marki, obwieściła, że studio Logic Artists pracuje obecnie nad jej trzecią odsłoną.

Firma THQ Nordic ogłosiła, że na mocy umowy, którą podpisała z duńskim studiem Logic Artists, stała się nowym właścicielem praw do marki Expeditions, w której skład wchodzą gry Expeditions: Conquistador oraz Expeditions: Viking (wraz z dodatkami). Na tym nie koniec, gdyż wydawca obwieścił również, że wyżej wspomniany zespół pracuje już nad trzecią częścią serii, o której więcej dowiemy się w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Zaledwie wczoraj THQ Nordic pochwaliło się świeżymi nabytkami w postaci studiów Bugbear Entertainment i Coffee Stain Studios (a także wszystkich należących do nich marek). We wrześniu natomiast wydawca wszedł w posiadanie praw do marki Kingdoms of Amalur, z kolei na początku roku kupił Koch Media (właściciela znanego wszystkim Deep Silver). W związku z powyższym śmiało można stwierdzić, że firma jest obecnie na fali.

Konkwistadorów i wikingów już mieliśmy – w kogo pozwoli nam się wcielić trzecia odsłona cyklu Expeditions? - THQ Nordic nowym właścicielem marki Expeditions – nadciąga trzecia część serii - wiadomość - 2018-11-15
Konkwistadorów i wikingów już mieliśmy – w kogo pozwoli nam się wcielić trzecia odsłona cyklu Expeditions?

Słowo wyjaśnienia dla każdego, kto nie miał okazji zapoznać się z omawianą serią. Expeditions: Conquistador to ciekawa produkcja z 2013 roku, która w udany sposób łączy elementy RPG i strategii. Tytuł pozwala graczom nie tylko brać udział w charakteryzujących się sporą głębią, turowych starciach z przeciwnikami, lecz także podejmować rozmaite decyzje, których konsekwencje rzutują na dalszy przebieg opowieści. Jego akcję osadzono w XVI-wiecznej Ameryce, którą staramy się podbić jako hiszpańscy konkwistadorzy.

Cztery lata po premierze tej produkcji cykl doczekał się następnej odsłony. W Expeditions: Viking gracze przenoszą się do drugiej połowy VIII wieku, a centralną postacią uczyniono potomka (syna bądź córkę) jednego z klanów wikingów. Bohater (lub bohaterka) próbuje umocnić swoją pozycję i zapewnić dobrobyt poddanym, jednocześnie zwalczając zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne zagrożenia. Choć tytuł opiera się na założeniach wypracowanych na potrzeby Conquistadora, twórcy wzbogacili go między innymi o rozbudowany kreator postaci, a także możliwość prowadzenia rozmów z towarzyszami i nawiązywania z nimi mniej lub bardziej przyjaznych relacji.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy THQ Nordic
  2. Oficjalna strona internetowa serii Expeditions
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.