Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2018, 16:19

autor: Vergil

THQ Nordic nowym właścicielem marki Expeditions – nadciąga trzecia część serii

Dobre wieści dla miłośników serii Expeditions – firma THQ Nordic, czyli nowy właściciel praw do marki, obwieściła, że studio Logic Artists pracuje obecnie nad jej trzecią odsłoną.

Firma THQ Nordic ogłosiła, że na mocy umowy, którą podpisała z duńskim studiem Logic Artists, stała się nowym właścicielem praw do marki Expeditions, w której skład wchodzą gry Expeditions: Conquistador oraz Expeditions: Viking (wraz z dodatkami). Na tym nie koniec, gdyż wydawca obwieścił również, że wyżej wspomniany zespół pracuje już nad trzecią częścią serii, o której więcej dowiemy się w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Zaledwie wczoraj THQ Nordic pochwaliło się świeżymi nabytkami w postaci studiów Bugbear Entertainment i Coffee Stain Studios (a także wszystkich należących do nich marek). We wrześniu natomiast wydawca wszedł w posiadanie praw do marki Kingdoms of Amalur, z kolei na początku roku kupił Koch Media (właściciela znanego wszystkim Deep Silver). W związku z powyższym śmiało można stwierdzić, że firma jest obecnie na fali.

Konkwistadorów i wikingów już mieliśmy – w kogo pozwoli nam się wcielić trzecia odsłona cyklu Expeditions? - THQ Nordic nowym właścicielem marki Expeditions – nadciąga trzecia część serii - wiadomość - 2018-11-15
Konkwistadorów i wikingów już mieliśmy – w kogo pozwoli nam się wcielić trzecia odsłona cyklu Expeditions?

Słowo wyjaśnienia dla każdego, kto nie miał okazji zapoznać się z omawianą serią. Expeditions: Conquistador to ciekawa produkcja z 2013 roku, która w udany sposób łączy elementy RPG i strategii. Tytuł pozwala graczom nie tylko brać udział w charakteryzujących się sporą głębią, turowych starciach z przeciwnikami, lecz także podejmować rozmaite decyzje, których konsekwencje rzutują na dalszy przebieg opowieści. Jego akcję osadzono w XVI-wiecznej Ameryce, którą staramy się podbić jako hiszpańscy konkwistadorzy.

Cztery lata po premierze tej produkcji cykl doczekał się następnej odsłony. W Expeditions: Viking gracze przenoszą się do drugiej połowy VIII wieku, a centralną postacią uczyniono potomka (syna bądź córkę) jednego z klanów wikingów. Bohater (lub bohaterka) próbuje umocnić swoją pozycję i zapewnić dobrobyt poddanym, jednocześnie zwalczając zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne zagrożenia. Choć tytuł opiera się na założeniach wypracowanych na potrzeby Conquistadora, twórcy wzbogacili go między innymi o rozbudowany kreator postaci, a także możliwość prowadzenia rozmów z towarzyszami i nawiązywania z nimi mniej lub bardziej przyjaznych relacji.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy THQ Nordic
  2. Oficjalna strona internetowa serii Expeditions