Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2018, 09:00

autor: Aquma

[Aktualizacja] THQ Nordic kupuje twórców Wreckfest oraz Goat Simulator

Firma THQ Nordic poinformowała o nabyciu dwóch studiów deweloperskich. Chodzi o Bugbear Entertainment – twórców Wreckfest, czyli udanej gry wyścigowej w stylu Destruction Derby, która trafiła na PC w czerwcu tego roku – a także Coffee Stain Studios (autorów Symulatora kozy).

AKTUALIZACJA: studio Bugbear Entertainment nie jest jedynym nabytkiem ogłoszonym dziś przez THQ Nordic. Wydawca kupił również Coffee Stain Studios – autorów m.in. słynnego Symulatora kozy (i licznych wariacji na jego temat).

THQ Nordic kontynuuje zakupy. - THQ Nordic kupuje twórców Wreckfest oraz Goat Simulator - wiadomość - 2018-11-14
THQ Nordic kontynuuje zakupy.

W SKRÓCIE:

  1. firma THQ Nordic nabyła studio Bugbear Entertainment, znane m.in. ze stworzenia udanego Wreckfest i pierwszych odsłon serii FlatOut;
  2. przedmiotem umowy jest zarówno studio, jak i należąca do niego własność intelektualna.

Firma THQ Nordic (znana m.in. z bycia wydawcą Darksiders III i obecnym właścicielem marki powiązanej z tym tytułem) poinformowała o przejęciu fińskiego studia Bugbear Entertainment – twórców pierwszych części serii FlatOut. Ostatnią grą dewelopera jest Wreckfest – wydane kilka miesięcy temu, dobrze przyjęte „wyścigi”, w których zabawa polega nie tylko na jak najszybszym dotarciu do mety, ale też widowiskowym „kasowaniu” samochodów rywali.

Umowa obejmuje zarówno studio, jak i jego własność intelektualną – mowa tu o markach (takich jak Wreckfest) oraz technologii (np. silniku graficznym i fizycznym, na którym oparta była wspomniana produkcja). Warto w tym miejscu odnotować, że Bugbear Entertainment jest kolejną pozycją na długiej liście zakupów THQ Nordic. Na początku tego roku przejęto Koch Media (dotychczasowego właściciela znanego brandu Deep Silver). Z kolei we wrześniu informowaliśmy o nabyciu przez szwedzkiego wydawcę praw do marki Kingdoms of Amalur. Katalog wydawniczy firmy prezentuje się obecnie bardzo imponująco.

Wreckfest zadebiutowało na PC 14 czerwca 2018 r. (gra jest dostępna na platformie Steam). W przygotowaniu znajdują się także wydania na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One, które powinny trafić na rynek w przyszłym roku.

  1. THQ Nordic – strona oficjalna
  2. Bugbear Entertainment – strona oficjalna