Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2018, 15:32

Halo Infinite to Halo 6, „rozbicie dzielnicowe” Hi-Rez i inne wieści

Dziś piszemy o potwierdzeniu statusu gry Halo Infinite jako sequelu Halo 5, podzieleniu Hi-Rez Studios na trzech nowych deweloperów, planie wydawniczym The Walking Dead: The Final Season, wiezionym na tegoroczny gamescom demie Devil May Cry 5 oraz 34 niezapowiedzianych projektach THQ Nordic. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Twórcy potwierdzają, że Halo Infinite to „Halo 6”

To jeszcze nie koniec Master Chiefa. - Halo Infinite to Halo 6, „rozbicie dzielnicowe” Hi-Rez i inne wieści - wiadomość - 2018-08-16
To jeszcze nie koniec Master Chiefa.

Jeff Easterling – jeden z pisarskich szefów w firmie 343 Industries – na niedawnym livestreamie potwierdził, że zapowiedziane na targach E3 Halo Infinite powinno być traktowane jak Halo 6. Nie jest to żaden prequel, ani spin-off, a twórcy chcą po prostu przestać używać kolejnych numerków przy produkcji tytułów. Z wcześniejszych informacji wiemy zaś, że najnowszy dodatek do długiej serii będzie po prostu dalszą częścią przygód Master Chiefa z Halo 5: Guardians, choć tym razem nie będzie on dzielił sceny z innymi bohaterami prowadzącymi.

Restrukturyzacja Hi-Rez Studios – powstały 3 nowe studia

Firma Hi-Rez Studios ogłosiła (via gamesindustry.biz) podział swoich zasobów produkcyjnych na trzy nowe podmioty, każdy z których będzie się zajmował jednym projektem gry usługi. Świeżo powstała trójka zespołów przedstawia się następująco: Titan Forge Games (rozwijające Smite), Evil Mojo Games (zajmujące się Paladins) oraz Heroic Leap Games (Realm Royale). Głównym menadżerem wszystkich ma zostać Chris Larson, wcześniejszy producent wykonawczy dwóch pierwszych tytułów. Taki podział ma zapewnić każdej podgrupie więcej miejsca na rozwój i odrobinę dodatkowej swobody. Firmą matką będzie zaś Hi-Rez Publishing Group, pod parasolem której znajdują się także komórki Skillshot Media (obsługa e-sportu) i Alacrity Arhouse (usługi z zakresu sztuki technicznej).

Kalendarz odcinków The Walking Dead Final Season

Studio Telltale Games skromnym tweetem podzieliło się z fanami kalendarzem wydawniczym przygodowego The Walking Dead: Final Season. Pożegnanie z postacią Clementine potrwa prawie do końca roku. 14 sierpnia rozpoczęliśmy przygodę odcinkiem Done Running, a 25 września czeka nas Suffer the Children. Następnie 6 listopada zagramy w Broken Toys, a finał – Take Us Back – nastąpi 18 grudnia. Trudno uwierzyć, że tocząca się od 2012 roku historia zagubionej w apokalipsie zombie sieroty, zmuszonej do przyśpieszonego wejścia w brutalny świat, ma się ku końcowi.

Demo Devil May Cry 5 pojawi się na gamescom 2018

Japończyk podzielił się też fotką menu głównego. - Halo Infinite to Halo 6, „rozbicie dzielnicowe” Hi-Rez i inne wieści - wiadomość - 2018-08-16
Japończyk podzielił się też fotką menu głównego.

Firma Capcom zakończyła przygotowania do sierpniowych targów gamescom 2018 w Kolonii. Zajmujący się serią Devil May Cry designer Hideaki Itsuno w swym tweecie potwierdził bowiem ukończenie prac nad wersją demonstracyjną Devil May Cry 5 i już odlicza dni do pokazania swojej najnowszej pracy szerszemu gronu odbiorców. Pozostaje tylko czekać na 21 sierpnia i rozpoczęcie niemieckiego festiwalu gier, rozpoczynającego końcoworoczny sezon interaktywnej rozrywki.

THQ Nordic ma 34 „asy w rękawie”

Niemało, niemało… - Halo Infinite to Halo 6, „rozbicie dzielnicowe” Hi-Rez i inne wieści - wiadomość - 2018-08-16
Niemało, niemało…

Wydawca THQ Nordic podzielił się ostatnio ze swoimi akcjonariuszami wynikami za drugi kwartał obecnego roku rozliczeniowego. Prezentacja opływa oczywiście w różnorodne statystyki finansowe, ale najciekawszym jej elementem jest ogrom różnorodnych projektów, jakie koncern ma obecnie pod swoimi skrzydłami. Z widocznego powyżej slajdu wynika bowiem, że obecnie deweloperzy pracują z Nordic nad 51 różnymi grami, z czego jedynie 17 z nich to znane już produkcje. Oznacza to, że firma ma 34 gry-niespodzianki. Oczywiście nie wszystkie z nich będą inicjatywami AAA, choć nad takimi tytułami pracuje obecnie Volition Entertainment (Saints Row) i Dambuster Studios (Homefront: The Revolution).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Stormdivers
 2. Metro Exodus
 3. God Eater 3
 4. Death's Gambit
 5. Soundfall
 6. Lunacy: Saint Rhodes
 7. Jagged Alliance: Rage!
 8. Gris
 9. The Walking Dead: A Telltale Games Series - The Final Season
 10. Outward
 11. The Bard's Tale Trilogy
 12. WWE 2K19

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Tropico 6 gamescom 2018 trailer
 2. Track Lab zwiastun #1
 3. Super Crush KO zwiastun #1
 4. Strange Brigade zwiastun rozgrywki #1
 5. State of Mind zwiastun na premierę
 6. Rune Flicker of Light
 7. Project Melies Yet He Stands
 8. NBA 2K19 MyTeam
 9. Spider-Man Nowy Jork
 10. Lunacy: Saint Rhodes zwiastun #1
 11. Jagged Alliance: Rage! zwiastun #1
 12. Iron Danger gameplay z wersji pre-alfa
 13. Gris zwiastun #1
 14. Graveyard Keeper zwiastun na premierę
 15. Fist of the North Star: Lost Paradise System walki