Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Lunacy: Saint Rhodes (PC)
OkładkaLunacy: Saint Rhodes (PC)

Lunacy: Saint Rhodes PC

Pierwszoosobowy survival horror, w którym staramy się rozwikłać zagadkę brutalnego morderstwa rodziny głównego bohatera. Cechą charakterystyczną Lunacy: Saint Rhodes jest czuwająca nad przebiegiem rozgrywki sztuczna inteligencja.

Przygodowe | FPP | survival horror | skradanki | horror | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lunacy: Saint Rhodes Premiera PC

październik2021

Steam

październik2021

producent: Lazarus Studio wydawca: Iceberg Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Lunacy: Saint Rhodes

Resident Evil VII: Biohazard

Lust for Darkness

Allison Road

Lunacy: Saint Rhodes jest survival horrorem opracowanym przez niezależny zespół Lazarus Studio. Wydaniem tej produkcji zajęła się natomiast firma Iceberg Interactive, w której portfolio można znaleźć takie tytuły, jak seria Starpoint Gemini czy choćby utrzymane w podobnych klimatach Conarium oraz Darkness Within.

Fabuła

W Lunacy: Saint Rhodes wcielamy się w mężczyznę, którego rodzina przed laty padła ofiarą brutalnego morderstwa. Protagonista powraca do rodzinnego domu, by nie tylko rozwikłać zagadkę stojącą za tym wydarzeniem, lecz także odkryć ponure tajemnice swoich przodków. Na miejscu dowiaduje się, że w sprawy są zamieszane nadprzyrodzone, nieczyste siły, które nawiedzają tak jego dom, jak i posępne ulice tytułowego miasteczka Saint Rhodes.

Mechanika

W Lunacy: Saint Rhodes akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Przemierzając ponure lokacje, poznajemy kolejne fragmenty fabularnej układanki. Musimy przy tym unikać konfrontacji ze stanowiącymi dla bohatera śmiertelne niebezpieczeństwo istotami rodem z koszmarów.

Tym co wyróżnia opisywany tytuł na tle innych reprezentantów gatunku, jest tak zwany Autor, czyli zaawansowana sztuczna inteligencja czuwająca nad przebiegiem zmagań, która adaptuje się do naszych poczynań, byśmy nigdy nie czuli się bezpieczni. W połączeniu z nieliniową fabułą zwiększa to jego replayability.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika gry Lunacy: Saint Rhodes prezentuje wysoką jakość; utrzymano ją w ponurej stylistyce potęgowanej przez oszczędne oświetlenie odwiedzanych lokacji. Dopełnieniem mrocznej atmosfery jest klimatyczny soundtrack.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 2.1 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lunacy: Saint Rhodes: 18+

Lunacy: Saint Rhodes Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.7 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti lub lepsza
  • Windows 7(SP1)/8/10