Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4
Okładka Allison Road (PS4)
OkładkaAllison Road (PS4)

Allison Road

Opracowana przez brytyjskie studio Lilith pierwszoosobowa przygodówka akcji, utrzymana w stylistyce szeroko pojętego survival horroru.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | indie | Oculus Rift | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Allison Road Premiera

anulowana

PC PS4

Gry podobne do Allison Road

Outlast

Outlast 2

Slender: The Arrival

Allison Road to przygodowa gra akcji FPP w konwencji survival horroru. Projekt opracowało brytyjskie studio Lilith. Twórcy gry mocno inspirowali się grywalnym teaserem skasowanego Silent Hills, pod tytułem P.T.

Fabuła

W Allison Road wcielamy się w rolę bezimiennego bohatera, który budzi się pewnej nocy w położonym na brytyjskich przedmieściach domu, nie pamiętając wydarzeń kilku ostatnich dni. W trakcie kampanii musimy przetrwać pięć nocy, przy okazji próbując odkryć, co tak naprawdę wydarzyło się wcześniej oraz gdzie podziała się cała nasza rodzina. Nie będzie to łatwe, gdyż stanowiący tło akcji budynek ma mroczną historię, a w jego ścianach zamieszkują nadnaturalne istoty, z których najbardziej niebezpieczny jest upiór imieniem Lily.

Mechanika

Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej. Pod względem mechanizmów rozgrywki, Allison Road jest klasyczną przygodową grą akcji, w której zajmujemy się głównie eksplorowaniem otoczenia, unikaniem potworów oraz rozwiązywaniem zagadek. Kierowany przez nas bohater nie jest wojownikiem i nie dysponuje żadnymi narzędziami, które umożliwiłyby mu skuteczną walkę z nieprzyjaciółmi. Dlatego przetrwanie wymaga sprytnego wykorzystywania otoczenia, chowania się i zastawiania pułapek.

Technikalia

Ograniczenie akcji do samego domu i jego najbliższej okolicy umożliwiło autorom zawarcie bardzo wielu detali. Projekt imponuje nie tylko grafiką. Większość obiektów jest interaktywna i zachowuje się podobnie jak w rzeczywistości, co pomaga w uczynieniu rozgrywki bardziej intuicyjną.<br>

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Allison Road: 18+

PC
PS4