Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PC
Okładka Allison Road (PS4)

Allison Road

Opracowana przez brytyjskie studio Lilith pierwszoosobowa przygodówka akcji, utrzymana w stylistyce szeroko pojętego survival horroru.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | indie | Oculus Rift | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Okładka Allison Road (PS4)

data premiery gry:

anulowana

PC PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Allison Road to przygodowa gra akcji FPP w konwencji survival horroru. Projekt opracowało brytyjskie studio Lilith. Twórcy gry mocno inspirowali się grywalnym teaserem skasowanego Silent Hills, pod tytułem P.T.

Fabuła

W Allison Road wcielamy się w rolę bezimiennego bohatera, który budzi się pewnej nocy w położonym na brytyjskich przedmieściach domu, nie pamiętając wydarzeń kilku ostatnich dni. W trakcie kampanii musimy przetrwać pięć nocy, przy okazji próbując odkryć, co tak naprawdę wydarzyło się wcześniej oraz gdzie podziała się cała nasza rodzina. Nie będzie to łatwe, gdyż stanowiący tło akcji budynek ma mroczną historię, a w jego ścianach zamieszkują nadnaturalne istoty, z których najbardziej niebezpieczny jest upiór imieniem Lily.

Mechanika

Wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej. Pod względem mechanizmów rozgrywki, Allison Road jest klasyczną przygodową grą akcji, w której zajmujemy się głównie eksplorowaniem otoczenia, unikaniem potworów oraz rozwiązywaniem zagadek. Kierowany przez nas bohater nie jest wojownikiem i nie dysponuje żadnymi narzędziami, które umożliwiłyby mu skuteczną walkę z nieprzyjaciółmi. Dlatego przetrwanie wymaga sprytnego wykorzystywania otoczenia, chowania się i zastawiania pułapek.

Technikalia

Ograniczenie akcji do samego domu i jego najbliższej okolicy umożliwiło autorom zawarcie bardzo wielu detali. Projekt imponuje nie tylko grafiką. Większość obiektów jest interaktywna i zachowuje się podobnie jak w rzeczywistości, co pomaga w uczynieniu rozgrywki bardziej intuicyjną.<br>

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 86 głosów czytelników.

Gry podobne do Allison Road

Wymagania wiekowe Allison Road

18+

Wznowiono prace nad Allison Road - duchowym spadkobiercą anulowanego Silent Hills
Wznowiono prace nad Allison Road - duchowym spadkobiercą anulowanego Silent Hills

wiadomość23 sierpnia 2016

Christian Kesler, jeden z twórców anulowanego w czerwcu Allison Road, ogłosił, że wznowił prace nad grą. Projekt powstaje teraz bez udziału wcześniejszych deweloperów, studia Lilith, oraz wydawcy, firmy Team 17.

Allison Road - skasowano horror zainspirowany demem Silent Hills
Allison Road - skasowano horror zainspirowany demem Silent Hills

wiadomość5 czerwca 2016

Studio Lilith sprawiło fanom gier z gatunku survival horror bardzo niemiłą niespodziankę. Zespół poinformował, że prace nad Allison Road, projektem zainspirowanym demem Silent Hills (P.T.), zostały zawieszone i tytuł nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Allison Road - kampania na Kickstarterze anulowana, projekt znalazł wydawcę

wiadomość13 października 2015

Allison Road, niezależny horror inspirowany anulowanym Silent Hills, przedwcześnie zakończył swoją zbiórkę na Kickstarterze. Nie ma jednak obaw co do przyszłości tego interesującego projektu - studio Lilith nawiązało bowiem współpracę z firmą Team17, która wyda grę.

Wieści ze świata (Allison Road, Dead or Alive Xtreme 3, Elite: Dangerous, Lichtspeer, Land’s End) 22/9/2015
Wieści ze świata (Allison Road, Dead or Alive Xtreme 3, Elite: Dangerous, Lichtspeer, Land’s End) 22/9/2015

wiadomość22 września 2015

Dziś piszemy m.in. kickstarterowej zbiórce pieniędzy na horror Allison Road, oficjalnej zapowiedzi Dead or Alive Xtreme 3, wsparciu dla gogli VR w Elite: Dangerous, umieszczeniu polskiej zręcznościówki Lichtspeer na Steam Greenlight oraz ujawnieniu Land’s End (nowej gry twórców Monument Valley). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Allison Road, czyli nowy horror dla fanów skasowanego Silent Hills
Allison Road, czyli nowy horror dla fanów skasowanego Silent Hills

wiadomość2 lipca 2015

Studio Lilith pracuje nad horrorem Allison Road, zainspirowanym skasowanym projektem Silent Hills. Autorzy wypuścili właśnie trwający kilkanaście minut zapis rozgrywki i gra prezentuje się na nim imponująco.

PC
PS4