Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2015, 13:20

autor: Draug

Wieści ze świata (Allison Road, Dead or Alive Xtreme 3, Elite: Dangerous, Lichtspeer, Land’s End) 22/9/2015

Dziś piszemy m.in. kickstarterowej zbiórce pieniędzy na horror Allison Road, oficjalnej zapowiedzi Dead or Alive Xtreme 3, wsparciu dla gogli VR w Elite: Dangerous, umieszczeniu polskiej zręcznościówki Lichtspeer na Steam Greenlight oraz ujawnieniu Land’s End (nowej gry twórców Monument Valley). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Promocja dnia (do wtorku 22.09 do godz. 19:00):

Promocja dnia (do środy 23.09 do godz. 19:00):

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 28.09 do godz. 19:00) – przecena 185 tytułów, WWW

Promocje GOG.com

Weekly Staff Picks: Anuman’s Adventures (do czwartku 24.09 do godz. 11:59), WWW:

Promocja na pięć klasycznych przygodówek firmy Anuman Interactive. Każdy tytuł przeceniono o 60%, ale przy zakupie całego pakietu obniżka wzrasta do 80% (łączny koszt wynosi 9,15 dolara, czyli ok. 34 zł).

25. urodziny Revolution Games (do czwartku 24.09 do godz. 11:59), WWW:

Promocja na sześć przygodówek studia Revolution Software (zwłaszcza kultowej serii Broken Sword). Każdy tytuł przeceniono o 60%, ale przy zakupie całego pakietu obniżka wzrasta do 80% (łączny koszt wynosi 14,84 dolara, czyli ok. 56 zł).

Allison Road – start zbiórki na Kickstarterze

Allison Road – pierwszoosobowy survival horror, który powstaje niejako na fali popularności skasowanego Silent Hills i jego słynnego dema P.T. – trafił na Kickstartera. Dzieło niezależnego studia Lilith do 21 października będzie walczyć o 250 tysięcy funtów (ok. 388 tys. dolarów), a już teraz licznik pokazuje 51,6 tysiąca. Jeśli akcja się powiedzie, gra powinna zadebiutować na PC przed końcem 2016 roku. W późniejszym terminie trafi też na konsole PlayStation 4 i Xbox One, ale dokładny czas debiutu tych wersji zależy od ilości zebranych pieniędzy. Ponadto w pierwszej połowie przyszłego roku powinno wyjść demo omawianej gry, noszące tytuł Lucid Dream (na PC).

Dead or Alive Xtreme 3 oficjalnie zapowiedziane

Podczas targów Tokyo Game Show 2015 studio Team Ninja oficjalnie zapowiedziało Dead or Alive Xtreme 3 – kolejny spin-off popularnej serii bijatyk, w którym bierze się udział w rozmaitych plażowych aktywnościach głównie po to, by móc cieszyć oczy widokiem skąpo odzianych wojowniczek. Niestety, obecnie gra powstaje wyłącznie z myślą o rynkach azjatyckich, gdzie pojawi się w 2016 roku w dwóch odmianach – Fortune dla konsoli PlayStation 4 i Venus dla handhelda PlayStation Vita. Co ciekawe, pierwsza z wymienionych zaoferuje wsparcie dla gogli PlayStation VR (do niedawna znanych jako Project Morpheus). Na razie nie dysponujemy żadnymi screenami ani tym bardziej trailerami prezentujący trójkę w akcji.

Elite: Dangerous ze wsparciem dla SteamVR

Studio Frontier Developments zapowiedziało, że jego najnowszy space-sim, Elite: Dangerous, doczeka się wkrótce wsparcia dla technologii wirtualnej rzeczywistości, a mianowicie dla gogli HTC RE Vive (SteamVR). Funkcja ta pojawi się wraz z debiutem rzeczonego urządzenia w tegorocznym sezonie świątecznym, a gracze otrzymają ją w ramach aktualizacji (oczywiście darmowej). Pierwszą okazją do testowania omawianej gry z obsługą VR będą targi EGX 2015, które zostały zaplanowane na termin 24-27 września.

Lichtspeer trafiło na Steam Greenlight

O zielone światło do dystrybucji na Steamie walczy Lichtspeer – tworzony przez rodzime studio Lichthund zręcznościowy „indyk” o ujmującej stylistyce, który prawie podbił serca jurorów na tegorocznym Digital Dragons (drugie miejsce w konkursie Indie Showcase) i zdominował nasze zestawienie najlepszych gier z rzeczonej konferencji. Z tej okazji produkcja doczekała się też nowego zwiastuna (poniżej). Jeśli chcecie wesprzeć Polaków na Steam Greenlight, udajcie się pod ten adres.

Land’s End – gra pod VR od twórców Monument Valley

Znane z obsypanej nagrodami gry logicznej Monument Valley studio ustwo zapowiedziało swój następny mobilny projekt. Zostanie on zatytułowany Land’s End i ponownie postawi przed graczem szereg logicznych wyzwań. Tym razem jednak trafimy do trójwymiarowego środowiska, które będziemy przemierzać w perspektywie pierwszoosobowej, wykorzystując gogle wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR. Premiera gry ma nastąpić 30 października 2015 roku.

Galeria obrazków

Oprócz tego polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Due Process
 2. Staxel
 3. Headlander
 4. Reflections
 5. Epsilon
 6. Warshift
 7. Hardware: Rivals
 8. Prison Architect
 9. Pamela
 10. The Legend of Zelda: Tri Force Heroes
 11. Sublevel Zero
 12. SOMA
 13. Allison Road
 14. Need for Speed
 15. Tinertia
 16. Rebel Galaxy
 17. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex – First Assault
 18. Digimon Story: Cyber Sleuth
 19. Arslan: The Warriors of Legend
 20. World of Tanks
 21. Attack on Titan (2016)
 22. Event[0]

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy:

 1. Rise of the Tomb Raider – Descent into Legend
 2. Wasteland 2 – Welcome to the Wasteland
 3. Blood Bowl II – zwiastun na premierę
 4. Pro Evolution Soccer 2016 – zwiastun na premierę
 5. NBA 2K16 – MyCareer: The Whole Story
 6. RollerCoaster Tycoon World – kulisy produkcji
 7. Hellblade – lokacje w pre-produkcji
 8. The Escapists: The Walking Dead – trailer
 9. Tony Hawk's Pro Skater 5 – Skate Like a Pro
 10. Subaeria – trailer
 11. Overruled – zwiastun na premierę
 12. Łowca czarownic – trailer filmu
 13. Most szpiegów – trailer filmu #2