Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS1PC
Okładka Atlantis: The Lost Tales (PS1)

Atlantis: Zapomniane opowieści

Atlantis: The Lost Tales

Osadzona w fascynującym świecie zaawansowanej technologicznie cywilizacji przygodowa gra FPP, w której celem jest odnalezienie zaginionej królowej. Na graczy czeka podczas eksploracji wiele zagadek logicznych.

Przygodowe | FPP | elementy logiczne | elementy przygodowe

Okładka Atlantis: The Lost Tales (PS1)

producent: Cryo Interactive

data premiery gry:

21maj1997

PC

30paź1998

PS1

Przygotowana przez studio Cryo Interactive gra przygodowa, która rozpoczęła liczący pięć odsłon cykl. Produkcja wyróżnia się pomysłowo wykreowanym światem oraz przykuwającą oko oprawą graficzną.

Fabuła

Wyspę Atlantydę zamieszkuje zaawansowana technologicznie cywilizacja, która od lat żyje w dostatku, ciesząc się z mądrej i sprawiedliwej władzy królów. Jednym z członków społeczności jest Seth, który właśnie dołączył do osobistej gwardii królowej Rhea. Niespodziewanie okazuje się, że władczyni zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Seth rozpoczyna śledztwo, w trakcie którego wpada na trop zakulisowej walki o władzę na wyspie.

Mechanika

Atlantis: The Lost Tales to gra przygodowa, w której akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Zadaniem graczy jest eksploracja pięciu krain i poszukiwanie wskazówek na temat zaginionej królowej. Istotne informacje zdobywać mogą, wybierając odpowiednie opcje dialogowe i umiejętnie prowadząc rozmowy z napotkanymi osobami, a także rozwiązując liczne zagadki logiczne. Cześć z nich wymaga sprytu, inne wykorzystania znalezionych wcześniej przedmiotów. W grze występują sytuacje, w których wymagane jest natychmiastowe podjęcie konkretnej decyzji. Błąd w takim przypadku powoduje porażkę i konieczność powtórzenia danego etapu.

Kwestie techniczne

Produkcja studia Cryo Interactive wyróżnia się pod względem oprawy. Cały świat jest przedstawiony za pomocą prerenderowanych trójwymiarowych obszarów, które gracz może swobodnie zwiedzać. Twórcy zastosowali technikę motion capture, by realnie odtworzyć ruchy postaci, a także technologię Omni Sync, by jak najlepiej zsynchronizować ruchy ust do wypowiadanych słów. Odpowiednią atmosferę przygody buduje ścieżka dźwiękowa nagrana przy udziale instrumentów akustycznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 2,7 / 10 na podstawie 440 głosów czytelników.

Gry podobne do Atlantis: Zapomniane opowieści

Klasyfikacja PEGI Atlantis: Zapomniane opowieści

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Atlantis: Zapomniane opowieści

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
Microids przejmuje gry po Cryo Interactive
Microids przejmuje gry po Cryo Interactive

wiadomość21 października 2008

Dobra wiadomość dla miłośników przygodówek – francuski Microids przejął od nieistniejącej od 2002 roku firmy Cryo Interactive Entertainment cały katalog marek stanowiących niemalże kanon gier przygodowych.

Kolejne obrazki z The Secret Of Atlantis: Sacred Heritage
Kolejne obrazki z The Secret Of Atlantis: Sacred Heritage

wiadomość28 sierpnia 2006

Studio Nobilis, odpowiedzialne za prace nad grą The Secret Of Atlantis: Sacred Heritage, noszącą niegdyś nazwę Atlantis V, opublikowało w sieci kolejną porcję obrazków ze swojej przygodówki w stylu point & click. Screenshoty dają nam przedsmak tego, w co zagramy już w październiku bieżącego roku.

Przygodowa seria Atlantis powraca
Przygodowa seria Atlantis powraca

wiadomość24 maja 2006

Dotychczas seria Atlantis doczekała się czterech odsłon, aczkolwiek od wydania Atlantis Evolution minęły już prawie dwa lata. Na szczęście dla wszystkich pecetowych fanów przygodówek francuska firma Nobilis zamierza wypuścić kolejną część wspomnianego cyklu, oznaczoną rzymską piątką.

11 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Karolus86

kizia

THERUDDY

ostatnio oglądali:

Walstyzeforest

Arths11

g40st

PC
PS1