Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS1
Okładka Atlantis: The Lost Tales (PS1)
OkładkaAtlantis: The Lost Tales (PS1)

Atlantis: Zapomniane opowieści

Atlantis: The Lost Tales

Osadzona w fascynującym świecie zaawansowanej technologicznie cywilizacji przygodowa gra FPP, w której celem jest odnalezienie zaginionej królowej. Na graczy czeka podczas eksploracji wiele zagadek logicznych.

Przygodowe | FPP | elementy logiczne | elementy przygodowe

Atlantis: Zapomniane opowieści Premiera

21maj1997

PC

30paź1998

PS1

producent: Cryo Interactive wydawca: Cryo Interactive

Gry podobne do Atlantis: Zapomniane opowieści

Discworld

X-Files: The Game

Cyberia

Przygotowana przez studio Cryo Interactive gra przygodowa, która rozpoczęła liczący pięć odsłon cykl. Produkcja wyróżnia się pomysłowo wykreowanym światem oraz przykuwającą oko oprawą graficzną.

Fabuła

Wyspę Atlantydę zamieszkuje zaawansowana technologicznie cywilizacja, która od lat żyje w dostatku, ciesząc się z mądrej i sprawiedliwej władzy królów. Jednym z członków społeczności jest Seth, który właśnie dołączył do osobistej gwardii królowej Rhea. Niespodziewanie okazuje się, że władczyni zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Seth rozpoczyna śledztwo, w trakcie którego wpada na trop zakulisowej walki o władzę na wyspie.

Mechanika

Atlantis: The Lost Tales to gra przygodowa, w której akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Zadaniem graczy jest eksploracja pięciu krain i poszukiwanie wskazówek na temat zaginionej królowej. Istotne informacje zdobywać mogą, wybierając odpowiednie opcje dialogowe i umiejętnie prowadząc rozmowy z napotkanymi osobami, a także rozwiązując liczne zagadki logiczne. Cześć z nich wymaga sprytu, inne wykorzystania znalezionych wcześniej przedmiotów. W grze występują sytuacje, w których wymagane jest natychmiastowe podjęcie konkretnej decyzji. Błąd w takim przypadku powoduje porażkę i konieczność powtórzenia danego etapu.

Kwestie techniczne

Produkcja studia Cryo Interactive wyróżnia się pod względem oprawy. Cały świat jest przedstawiony za pomocą prerenderowanych trójwymiarowych obszarów, które gracz może swobodnie zwiedzać. Twórcy zastosowali technikę motion capture, by realnie odtworzyć ruchy postaci, a także technologię Omni Sync, by jak najlepiej zsynchronizować ruchy ust do wypowiadanych słów. Odpowiednią atmosferę przygody buduje ścieżka dźwiękowa nagrana przy udziale instrumentów akustycznych.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 3,9 / 10 na podstawie 448 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Atlantis: Zapomniane opowieści

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Atlantis: Zapomniane opowieści Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
PC
PS1