Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Due Process (PC)

Due Process PC

Strzelanina taktyczna okraszona charakterystyczną oprawą wizualną, odwołującą się do złotej ery pierwszego PlayStation. Filar zabawy w Due Process stanowią wieloosobowe starcia rozgrywane przez Internet.

Akcji | FPP | taktyczne | FPS | multiplayer | policyjne | indie | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka Due Process (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

20sierpnia2020

wczesny dostęp

2021

2021

Steam

Due Process to wydana na platformie PC taktyczna strzelanka nastawiona na rozgrywki multiplayer. Projekt opracowało studio Giant Enemy Crab, a jego główną inspiracją były takie produkcje jak SWAT 3: Close Quarters Battle, SWAT 4, Tom Clancy’s Rainbow Six, Tom Clancy's Rainbow Six Rogue Spear czy Tom Clancy's Rainbow Six 3: Raven Shield.

Mechanika

Due Process na PC oferuje wyłącznie rozgrywki wieloosobowe i w produkcji zabrakło jakiegokolwiek trybu dla pojedynczego gracza. Podczas sieciowych bitew rywalizują ze sobą dwie drużyny. Jedna z nich wciela się w kryminalistów zabarykadowanych w budynku, a druga grupa kieruje członkami oddziałów specjalnych, którzy otrzymują zadanie wdarcia się do wnętrza struktury i wyeliminowania wszystkich przebywających w niej wrogów.

Plany architektoniczne budynków są generowane losowo przy każdym meczu. Dzięki temu autorzy zapobiegli sytuacjom, w których gracze na pamięć uczą się najbardziej prawdopodobnych lokalizacji wrogów. Przed rozpoczęciem walki każda strona otrzymuje dwie minuty na przygotowanie się do bitwy. Podczas tej fazy gracze mają dostęp do mapy ukazującej z lotu ptaka cały poziom i za pomocą prostego interfejsu mogą narysować na niej plan taktyczny, który pomoże im skoordynować działania i lepiej przygotować się do starcia.

Sama mechanika walki wzorowana jest klasycznych taktycznych strzelankach. Łatwo jest więc zginąć, a bezmyślne wpadanie do pomieszczeń najczęściej kończy się zgonem postaci. W trakcie potyczek wykorzystujemy szeroki arsenał uzbrojenia, wśród którego nie zabrakło granatów hukowych. Całość została zaprojektowana tak, aby wymuszała ścisłą współpracę z kolegami z drużyny.

Kwestie techniczne

Studio Giant Enemy Crab postawiło na stylistykę retro, ale w rzadko widywanej postaci. Zamiast inspirować się 8 i 16-bitowymi produkcjami, Due Process odwołuje się do 32-bitowych konsol, w tym zwłaszcza pierwszej generacji PlayStation. Silnik jest w pełni trójwymiarowy, ale pokrywające obiekty tekstury zostały zaprojektowane tak, aby posiadały widoczne duże i ostre piksele.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6.6 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Due Process

16+

Wymagania sprzętowe Due Process

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 760 / Radeon RX 570 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 10
  • Zalecane: Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz, 10 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 580 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 10
Due Process - taktyczna strzelanka inspirowana Rainbow Six
Due Process - taktyczna strzelanka inspirowana Rainbow Six

wiadomość11 września 2015

Studio Giant Enemy Crab pokazało, jak prezentować w akcji będzie się gra Due Process, czyli multiplayerowa taktyczna strzelanka zainspirowana wczesnymi odsłonami cyklu Tom Clancy’s Rainbow Six.