Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS1PC
Okładka In Cold Blood (PS1)

In Cold Blood

Trójwymiarowa gra przygodowa opowiadająca o losach brytyjskiego szpiega, który wyrusza do wschodniej Europy z tajną misją i wpada na trop międzynarodowego spisku. In Cold Blood jest dziełem studia Revolution Software.

Przygodowe | szpiegowskie | elementy logiczne | polityczne | przygodowe gry akcji

Okładka In Cold Blood (PS1)

data premiery gry:

14lip2000

PS1

18paź2000

PC

In Cold Blood to przygotowana przez Revolution Software, twórców obu części Broken Sword, gra przygodowa utrzymana w stylistyce kina szpiegowskiego. Tytuł, podobnie jak inne dzieła studia, w głównej mierze sprawdza zdolność logicznego myślenia gracza.

Fabuła

Agent MI6, John Cord, zostaje wysłany do państwa byłego Związku Radzieckiego, Volgii. Ma za zadanie odnaleźć zaginionego szpiega ze Stanów Zjednoczonych, Kiefera. Na miejscu plan szybko się komplikuje. Cord wchodzi w posiadanie nowych informacji. Odkrywa zamiary sprawującego władzę w kraju Dmitriego Nagarova i wpada na trop międzynarodowego spisku, który zagraża całemu światu.

Mechanika

In Cold Blood wychodzi poza ramy tradycyjnych gier przygodowych, mieszając wyzwania logiczne i zręcznościowe. Kamera prezentuje akcję w statycznych, z góry ustalonych ujęciach. Gracze mają pełną kontrolę nad postacią i mogą swobodnie eksplorować kolejne obszary, zbierając przedmioty i zdobywając wskazówki od napotkanych osób w trakcie rozmów. Do dyspozycji agenta oddane zostały rozmaite gadżety rodem z filmów o Jamesie Bondzie, żeby wymienić choćby przenośny komputer ukryty w zegarku czy minę EMP, która uszkadza urządzenia na danym obszarze.

W odróżnieniu od wielu klasycznych przygodówek, In Cold Blood pozwala również wykazać się w sekwencjach akcji, w których agent Cord mierzy się z napotkanymi przeciwnikami. W trakcie strzelanin gracze muszą zwracać uwagę na stan amunicji i pasek zdrowia herosa, który kurczy się po każdym trafieniu. Uzupełnić go można, używając znalezionych na mapie apteczek.

Kwestie techniczne

In Cold Blood to trójwymiarowa produkcja, która korzysta z zaprojektowanego specjalnie na jej potrzeby silnika graficznego, łączącego modele postaci w 3D i prerenderowane tła. Atutem gry jest inspirowany serialami i filmami kryminalnymi scenariusz. W tytule obecne są wstawki FMV, prezentujące kolejne wątki fabularne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,9 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe In Cold Blood

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233MHz
  • 64MB RAM
In Cold Blood - recenzja gry
In Cold Blood - recenzja gry

Recenzja 20 lutego 2001, 11:48

Grafika niekiedy zapiera dech w piersiach. Obraz przedstawiony jest z kilku statycznych kamer, wszystkie lokacje (a jest ich około 400) są prerenderowane, jedynie postacie są renderowane w czasie rzeczywistym. Autorzy uraczyli nas także dużą ilością rewelacyjnych przerywników filmowych które są bardzo dobrze wkomponowane w akcje gry. Kilka słów należy także powiedzieć o muzyce. Pojawia się sporadycznie, słyszymy ją tylko w decydujących momentach rozgrywki przez co znacząco wpływa na ogólny klimat. Także polska lokalizacja za sprawą dystrybutora którym jest Licomp Empik Multimedia stoi na wysokim poziomie. Jedynym małym minusem jest fakt, że podkładania głosów nie zatrudniono jakichś sław polskiego kina przez co mamy wrażenie jakby ich gra była bez wyrazu, taka trochę amatorska. Osobiście spodobał mi się pomysł że wszystkie postacie rodowitych Wołgian mówią z wyczuwalnym rosyjskim akcentem.

PC
PS1