Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS1PC
Okładka In Cold Blood (PS1)
OkładkaIn Cold Blood (PS1)

In Cold Blood

Trójwymiarowa gra przygodowa opowiadająca o losach brytyjskiego szpiega, który wyrusza do wschodniej Europy z tajną misją i wpada na trop międzynarodowego spisku. In Cold Blood jest dziełem studia Revolution Software.

Przygodowe | szpiegowskie | elementy logiczne | polityczne | przygodowe gry akcji

In Cold Blood to przygotowana przez Revolution Software, twórców obu części Broken Sword, gra przygodowa utrzymana w stylistyce kina szpiegowskiego. Tytuł, podobnie jak inne dzieła studia, w głównej mierze sprawdza zdolność logicznego myślenia gracza.

Fabuła

Agent MI6, John Cord, zostaje wysłany do państwa byłego Związku Radzieckiego, Volgii. Ma za zadanie odnaleźć zaginionego szpiega ze Stanów Zjednoczonych, Kiefera. Na miejscu plan szybko się komplikuje. Cord wchodzi w posiadanie nowych informacji. Odkrywa zamiary sprawującego władzę w kraju Dmitriego Nagarova i wpada na trop międzynarodowego spisku, który zagraża całemu światu.

Mechanika

In Cold Blood wychodzi poza ramy tradycyjnych gier przygodowych, mieszając wyzwania logiczne i zręcznościowe. Kamera prezentuje akcję w statycznych, z góry ustalonych ujęciach. Gracze mają pełną kontrolę nad postacią i mogą swobodnie eksplorować kolejne obszary, zbierając przedmioty i zdobywając wskazówki od napotkanych osób w trakcie rozmów. Do dyspozycji agenta oddane zostały rozmaite gadżety rodem z filmów o Jamesie Bondzie, żeby wymienić choćby przenośny komputer ukryty w zegarku czy minę EMP, która uszkadza urządzenia na danym obszarze.

W odróżnieniu od wielu klasycznych przygodówek, In Cold Blood pozwala również wykazać się w sekwencjach akcji, w których agent Cord mierzy się z napotkanymi przeciwnikami. W trakcie strzelanin gracze muszą zwracać uwagę na stan amunicji i pasek zdrowia herosa, który kurczy się po każdym trafieniu. Uzupełnić go można, używając znalezionych na mapie apteczek.

Kwestie techniczne

In Cold Blood to trójwymiarowa produkcja, która korzysta z zaprojektowanego specjalnie na jej potrzeby silnika graficznego, łączącego modele postaci w 3D i prerenderowane tła. Atutem gry jest inspirowany serialami i filmami kryminalnymi scenariusz. W tytule obecne są wstawki FMV, prezentujące kolejne wątki fabularne.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe In Cold Blood: 16+

In Cold Blood Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 233MHz
  • 64MB RAM
PC
PS1