Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2016, 10:15

autor: Kamil "Norton" Kubiczek

Zbiorcze wydanie klasyków Revolution Software wkrótce w sprzedaży

Studio Revolution Software w ramach świętowania 25 lat istnienia wyda w marcu ekskluzywny zestaw swoich gier. W jego skład wejdzie między innymi ciesząca się statusem kultowej przygodówka Beneath a Steel Sky oraz nie mniej lubiana seria Broken Sword.

Zbiorcze wydanie klasyków Revolution Software wkrótce w sprzedaży - ilustracja #1

Nie lada gratka czeka miłośników klasycznych przygodówek. 11 marca Revolution Software, które w ubiegłym roku świętowało 25 lecie istnienia, wyda swoje gry (platformą docelową będą pecety) w formie pakietu zbiorczego.

W skład zestawu wejdą następujące tytuły:

Dodatkowymi atrakcjami pakietu Revolution: the 25th Anniversary Collection będzie też:

  • komiksowe kompedium dotyczące 1, 2 i 5 części Broken Sword, którego autorami są Dave Gibbons (znany między innymi jako twórca rysunków do Watchmen, kultowego dzieła Alana Moore’a) oraz Angus McKie,
  • komiks Beneath of Steel Sky wspomnianego wyżej Dave’a Gibbonsa (warto wspomnieć, że ów rysownik odpowiada za intro oraz tła do tejże gry),
  • 4 dwustronne plakaty,
  • pamięć USB (stylizowana na tytułowy złamany miecz) ze ścieżką dźwiękową do wszystkich gier z serii Broken Sword,
  • płyta CD z wybranymi kawałkami ze wszystkich ścieżek dźwiękowych do wypunktowanych wyżej tytułów,
  • materiały dotyczące 25 letniej historii Revolution Software w formie interaktywnej osi czasu (między innymi wywiady, w tym z Rolfem Saxonem, którego głosem przemawia protagonista serii Broken Sword – George Stobbart).
Zbiorcze wydanie klasyków Revolution Software wkrótce w sprzedaży - ilustracja #2

Wydanie kosztować ma 39,99 euro i jak dotąd nie wiadomo, czy ukaże się w Polsce. Oto trailer promujący zaprezentowany wyżej zestaw:

Jednym ze wspólnych mianowników (pokusiłbym się o stwierdzenie, że tym najważniejszym) łączących wspomniane wyżej produkcje jest Charles Cecil. Urodzony w roku 1962 Brytyjczyk, jeden ze współzałożycieli Revolution Software, odcisnął spore piętno w branży gier przygodowych. Scenariusze jego dzieł (piszę to w oparciu o znajomość Beneath a Steel Sky oraz serii Broken Sword) cechują się wartką akcją (często w konwencji awanturniczej), sympatycznym bohaterem postawionym w ciężkiej sytuacji i sypiącym z rękawa bon-motami oraz specyficznym, często czarnym, a nade wszystko ironicznym poczuciem humoru. Styl Cecila jest łatwo rozpoznawalny i wydaje mi się, że to właśnie to wyczucie i lekkość w operowaniu przygodówką jako medium do opowiedzenia historii stanowi o sile jego gier.