Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2016, 10:30

Galactic Civilizations III: Mercenaries pierwszym dodatkiem do strategii 4X studia Stardock

Studio Stardock zapowiedziało Galactic Civilizations III: Mercenaries, czyli pierwsze duże rozszerzenie do zeszłorocznej kosmicznej strategii 4X. Wśród nowości znajdą się m.in. dwie grywalne rasy oraz możliwość korzystania z tytułowych najemników.

Kampania pozwoli objąć dowództwo nad rasą Torian.  - Galactic Civilizations III: Mercenaries pierwszym dodatkiem do strategii 4X studia Stardock - wiadomość - 2016-01-28
Kampania pozwoli objąć dowództwo nad rasą Torian.
Galactic Civilizations III: Mercenaries zaoferuje:
  • Możliwość korzystania z najemników.
  • Dwie nowe grywalne rasy.
  • Kampanię fabularną.
  • Dziesiątki nowych statków i setki części.

Wydana w maju zeszłego roku kosmiczna strategia 4X Galactic Civilizations III spotkała się z ciepłym przyjęciem, stając się najlepiej ocenianą turówką 2015 r., choć jednocześnie większość graczy nie kryła, że produkcja w niektórych aspektach mogłaby być lepsza. Fanów tego tytułu ucieszyć powinna informacja, że studio Stardock właśnie zapowiedziało pierwsze duże rozszerzenie zatytułowane Galactic Civilizations III: Mercenaries. Dodatek wymagać będzie posiadania podstawowej wersji gry i trafi do sprzedaży 18 lutego tego roku.

Rozszerzenie będzie kontynuowało historię wielkiej galaktycznej wojny pomiędzy ludzkością a bezwzględnym Imperium Drengin. Konflikt ten trwa już tak długo, że zasoby wojskowe jego uczestników został już mocno uszczuplone, dlatego obie frakcje postanowią wzmocnić swoje siły poprzez wykorzystanie najemników pracujących dla półświatków przestępczych.

Galactic Civilizations III: Mercenaries zaoferuje obszerną kampanię fabularną, w której obejmiemy dowództwo nad Konfederacją Torian. Pod tą nazwą kryje się obca rasa żyjących głównie pod wodą istot, która z pomocą najemników spróbuje wyprzeć siły Imperium Drengin ze swoich terytoriów. Na początku kolonie Torian będą w gruzach i konieczne ma być stopniowe odbudowanie dawnej potęgi tego ludu, aby osiągnąć sukces. Oczywiście nie zabraknie także trybu swobodnego, pozwalającego pokierować dowolną frakcją. Ta opcja umożliwi zagranie drugą nową rasą nazwaną Arcean, będącą prastarą cywilizacją honorowych wojowników, pałających nienawiścią do Drenginów.

Dodatek wprowadzi do gry także tzw. galaktyczny bazar, na którym swoje usługi oferować będą dziesiątki najemników. Różnorodność ich cech oraz talentów pozwoli na wykonywanie zadań, które byłyby zbyt niebezpieczne lub wręcz niemożliwe dla naszych własnych jednostek. Ponadto Galactic Civilizations III: Mercenaries wzbogaci rozgrywkę o masę nowych typów statków, jak również setki dodatkowych części do różnych jednostek.

  1. Galactic Civilizations III: Mercenaries – strona oficjalna
Galactic Civilizations III: Mercenaries pierwszym dodatkiem do strategii 4X studia Stardock - ilustracja #3

Galactic Civilizations III: Mercenaries zapowiada się obiecująco, zwłaszcza, że studio Stardock ma w zwyczaju tworzyć dodatki, które znacząco podnoszą jakość całej gry. Tak stało się w przypadku poprzedniej części serii, czyli Galactic Civilizations II. W dniu premiery była to godna uwagi strategia 4X, ale dopiero po wydaniu rozszerzeń Dark Avatar oraz Twilight of the Arnor stała się tak dobra, że powszechnie uznawana jest za jedną z czołowych produkcji w tym gatunku. Pozostaje mieć nadzieję, że autorom uda się powtórzyć ten wyczyn przy trzeciej części cyklu.