Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Galactic Civilizations II: Dark Avatar (PC)
OkładkaGalactic Civilizations II: Dark Avatar (PC)

Galactic Civilizations II: Dark Avatar PC

Dark Avatar to pierwszy dodatek do strategii turowej Galactic Civilizations II: Władcy Strachu. Gra została przygotowana przez ekipę Stardock Systems i wnosi do serii sporo udoskonaleń, których domagali się fani kosmicznej sagi.

To jest dodatek do gry Galactic Civilizations II: Władcy Strachu.

Strategiczne | science fiction | turowe | 4X | sandbox | kosmiczne

Galactic Civilizations II: Dark Avatar Premiera PC

8lutego2007

producent: Stardock Corporation wydawca: Stardock Corporation Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dark Avatar to pierwszy dodatek do strategii turowej Galactic Civilizations II: Władcy Strachu. Gra została przygotowana przez ekipę Stardock Systems i wnosi do serii sporo udoskonaleń, których domagali się fani kosmicznej sagi.

Fabuła stanowi rozwinięcie historii opowiadanej nam w Dread Lords. Ponownie zatem stykamy się z Imperium Drengin, które tym razem zaniechało podbojów i stara się pełnić pozytywną rolę we wszechświecie. Niestety musi stawić czoła dwóm najeźdźcom, z których warto wymienić chociażby mroczną cywilizację Korath. Jak widać, i tym razem nie obejdzie się bez epickich bitew, gdyż na polu walki zwycięzca może być tylko jeden.

Jedną z najważniejszych nowinek, na jakie zdecydowali się twórcy gry, jest opcja wysyłania szpiegów. Specjalni agenci mają za zadanie inwigilować bazy naszych przeciwników i dostarczać nam niezbędnych informacji na temat wrogich ruchów. Działa to naturalnie także w drugą stronę, więc musimy uważnie śledzić własnych podwładnych, by wykryć wśród nich wysłanników oponenta.

Jak wiadomo, dużą rolę w rozgrywce mają wszelakie surowce i strefy ich wydobywania. Do tych zaliczyć można również pola asteroidów, które pomagają w rozwoju frakcji, znajdującej się najbliżej nich. Jednocześnie stanowią swoistą barierę dla obcych cywilizacji.

Dark Avatar pozwala nam ponadto na tworzenie własnych przeciwników. Nie musimy się tutaj ograniczać tylko do typu i liczby posiadanych przez nich statków, lecz możemy także zdefiniować poziom ich inteligencji, osobowość, styl gry i prowadzenia dialogów. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość automatycznego zapisywania przebiegu rozegranych przez nas scenariuszy w formacie HTML. Dzięki temu możemy dzielić się doświadczeniem ze znajomymi, a jednocześnie pochwalić swoimi nadzwyczajnymi osiągnięciami.

Nie zapomniano także o osobach, dla których bezpośrednie starcia z przeciwnikami nie są szczególnie atrakcyjne. Takim zawodnikom udostępniono większą liczbę opcji dyplomatycznych, co sprawia, że mogą oni rozwijać się drogą pokojową. Z kolei dla tych, którzy preferują potyczki z udziałem potężnych statków kosmicznych, przewidziano mnóstwo nowych części, z których mogą oni złożyć swe latające maszyny.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Galactic Civilizations II: Dark Avatar: Odpowiednia dla każdego wieku.

Galactic Civilizations II: Dark Avatar Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • Windows XP