Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Galactic Civilizations II: Dark Avatar (PC)

Galactic Civilizations II: Dark Avatar PC

Dark Avatar to pierwszy dodatek do strategii turowej Galactic Civilizations II: Władcy Strachu. Gra została przygotowana przez ekipę Stardock Systems i wnosi do serii sporo udoskonaleń, których domagali się fani kosmicznej sagi.

To jest dodatek do gry Galactic Civilizations II: Władcy Strachu.

Strategiczne | science fiction | turowe | 4X | sandbox | kosmiczne

PC Windows
Okładka Galactic Civilizations II: Dark Avatar (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8lutego2007

Dark Avatar to pierwszy dodatek do strategii turowej Galactic Civilizations II: Władcy Strachu. Gra została przygotowana przez ekipę Stardock Systems i wnosi do serii sporo udoskonaleń, których domagali się fani kosmicznej sagi.

Fabuła stanowi rozwinięcie historii opowiadanej nam w Dread Lords. Ponownie zatem stykamy się z Imperium Drengin, które tym razem zaniechało podbojów i stara się pełnić pozytywną rolę we wszechświecie. Niestety musi stawić czoła dwóm najeźdźcom, z których warto wymienić chociażby mroczną cywilizację Korath. Jak widać, i tym razem nie obejdzie się bez epickich bitew, gdyż na polu walki zwycięzca może być tylko jeden.

Jedną z najważniejszych nowinek, na jakie zdecydowali się twórcy gry, jest opcja wysyłania szpiegów. Specjalni agenci mają za zadanie inwigilować bazy naszych przeciwników i dostarczać nam niezbędnych informacji na temat wrogich ruchów. Działa to naturalnie także w drugą stronę, więc musimy uważnie śledzić własnych podwładnych, by wykryć wśród nich wysłanników oponenta.

Jak wiadomo, dużą rolę w rozgrywce mają wszelakie surowce i strefy ich wydobywania. Do tych zaliczyć można również pola asteroidów, które pomagają w rozwoju frakcji, znajdującej się najbliżej nich. Jednocześnie stanowią swoistą barierę dla obcych cywilizacji.

Dark Avatar pozwala nam ponadto na tworzenie własnych przeciwników. Nie musimy się tutaj ograniczać tylko do typu i liczby posiadanych przez nich statków, lecz możemy także zdefiniować poziom ich inteligencji, osobowość, styl gry i prowadzenia dialogów. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość automatycznego zapisywania przebiegu rozegranych przez nas scenariuszy w formacie HTML. Dzięki temu możemy dzielić się doświadczeniem ze znajomymi, a jednocześnie pochwalić swoimi nadzwyczajnymi osiągnięciami.

Nie zapomniano także o osobach, dla których bezpośrednie starcia z przeciwnikami nie są szczególnie atrakcyjne. Takim zawodnikom udostępniono większą liczbę opcji dyplomatycznych, co sprawia, że mogą oni rozwijać się drogą pokojową. Z kolei dla tych, którzy preferują potyczki z udziałem potężnych statków kosmicznych, przewidziano mnóstwo nowych części, z których mogą oni złożyć swe latające maszyny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.8 / 10 na podstawie 63 ocen czytelników.

Wymagania wiekowe Galactic Civilizations II: Dark Avatar

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Galactic Civilizations II: Dark Avatar

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), Windows XP

Galactic Civilizations II: Ultimate Edition do zdobycia za darmo
Galactic Civilizations II: Ultimate Edition do zdobycia za darmo

wiadomość17 maja 2018

Kolejna darmowa gra może zasilić Waszą bibliotekę za sprawą Humble Store. Tym razem padło na Galactic Civilizations II: Ultimate Edition, czyli zestaw składający się z kosmicznej strategii turowej Galactic Civilizations II: Władcy Strachu, a także dwóch dodatków - Dark Avatar oraz Twilight of the Arnor.

Prezes Stardock o korzyściach płynących z przejścia na Windows 7

wiadomość18 czerwca 2009

Brad Wardell, prezes firmy Stardock, amerykańskiego producenta i wydawcy, oznajmił w rozmowie z redakcją serwisu Gamasutra, że byłoby naprawdę dobrze, gdyby „wszyscy gracze pecetowi przełączyli się na Windows 7 tak szybko, jak to jest tylko możliwe”. Skrytykował również koncern Microsoft za wypuszczenie na rynek systemu Windows Vista bez odpowiedniej optymalizacji.

Stardock planuje stworzenie Galactic Civilizations 3

wiadomość30 sierpnia 2008

Fani serii turowych gier strategicznych z akcją osadzoną w kosmosie, Galactic Civilizations, nie mogą narzekać na zaniedbywanie ze strony jej twórców. Cykl doczekał się już dwóch części oraz kilku dodatków do nich, i wygląda na to, że na tym się nie skończy.

Endless Universe – zapowiedziano kolejny dodatek do Galactic Civilizations II

wiadomość8 lipca 2008

Walka o galaktyczną dominację trwa! Jak poinformowali przedstawiciele firmy Kalypso Media, znakomita strategia turowa Galactic Civilizations II doczeka się kolejnego, samodzielnego dodatku, o podtytule Endless Universe. Zawierać ma on dwa poprzednie rozszerzenia: Dark Avatar i Twilight Of the Arnor.

Już wkrótce premiera drugiego dodatku do Galactic Civilizations II

wiadomość23 kwietnia 2008

Druga odsłona cyklu Galactic Civilizations okazała się być bardzo dobrze przyjętą przez graczy na całym świecie. Z ostatnio opublikowanych informacji wynika, że w ciągu dwóch lat od światowej premiery zdecydowało się ją nabyć 300 tysięcy osób. Wynik ten może zostać już niedługo dosyć znacznie poprawiony. Wszystko za sprawą zbliżającej się premiery rozszerzenia Twilight of the Arnor.