Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Galactic Civilizations II: Twilight of the Arnor (PC)

Galactic Civilizations II: Twilight of the Arnor PC

Drugi oficjalny dodatek do gry Galactic Civilizations II: Władcy Strachu. Produkt ten oferuje między innymi więcej statków, broni i możliwości defensywnych, a także rozszerzone możliwości edycji statków kosmicznych.

To jest dodatek do gry Galactic Civilizations II: Władcy Strachu.

Strategiczne | science fiction | turowe | 4X | sandbox | kosmiczne

PC Windows
Okładka Galactic Civilizations II: Twilight of the Arnor (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30kwietnia2008

Twilight of the Arnor jest drugim oficjalnym rozszerzeniem do gry Galactic Civilizations II: Władcy Strachu. Mamy tu do czynienia z dość klasycznie zrealizowanym dodatkiem. Producent nie poczynił bowiem żadnych rewolucyjnych zmian w kwestii mechaniki rozgrywki, dodając jednak całą masę mniej lub bardziej widocznych usprawnień, mających na celu uatrakcyjnienie zabawy. Opisywana gra do poprawnego działania wymaga posiadania pełnej wersji Władców Strachu.

Twilight of the Arnor oferuje nową kampanię dla pojedynczego gracza, która w założeniach ma zamknąć historię rozpoczętą w podstawowej wersji programu i kontynuowaną w Dark Avatar. Lista zawartych w tym rozszerzeniu usprawnień dotyczy między innymi pojawiających się w grze cywilizacji. Każda z uczestniczących w zabawie ras może teraz używać zupełnie nowych broni, systemów defensywnych oraz zdobyczy nauki (po jednym drzewku technologicznym na każdą z dostępnych ras).

Konstruowane przez gracza statki mogą być wyposażane w nowe rodzaje komponentów. Lista pojawiających się po raz pierwszy części obejmuje między innymi ulepszenia zwiększające siłę ognia całej floty, wzmacniające pancerze okrętów, czy ich szybkość przemieszczania się w kosmosie. Gracz może ponadto skorzystać z wyjątkowo potężnej jednostki latającej o nazwie Terror Star, będącej w stanie niszczyć całe gwiazdy. Jej skonstruowanie jest rzecz jasna bardzo kosztowne.

Drobnych poprawek doczekała się także oprawa wizualna gry. Zadbano zarówno o nowe portrety oraz animacje przedstawicieli różnych ras, jak i lepsze tekstury otoczenia. Ponadto bitwy mogą być toczone na jeszcze większych niż dotychczas mapach. Twilight of the Arnor udostępnia także wiele narzędzi edycyjnych, pozwalających na tworzenie nie tylko pojedynczych misji, ale i pełnoprawnych kampanii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8.9 / 10 na podstawie 61 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 10 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Gry podobne do Galactic Civilizations II: Twilight of the Arnor

Wymagania wiekowe Galactic Civilizations II: Twilight of the Arnor

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Galactic Civilizations II: Twilight of the Arnor

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), Windows XP

Galactic Civilizations II: Ultimate Edition do zdobycia za darmo
Galactic Civilizations II: Ultimate Edition do zdobycia za darmo

wiadomość17 maja 2018

Kolejna darmowa gra może zasilić Waszą bibliotekę za sprawą Humble Store. Tym razem padło na Galactic Civilizations II: Ultimate Edition, czyli zestaw składający się z kosmicznej strategii turowej Galactic Civilizations II: Władcy Strachu, a także dwóch dodatków - Dark Avatar oraz Twilight of the Arnor.

Prezes Stardock o korzyściach płynących z przejścia na Windows 7

wiadomość18 czerwca 2009

Brad Wardell, prezes firmy Stardock, amerykańskiego producenta i wydawcy, oznajmił w rozmowie z redakcją serwisu Gamasutra, że byłoby naprawdę dobrze, gdyby „wszyscy gracze pecetowi przełączyli się na Windows 7 tak szybko, jak to jest tylko możliwe”. Skrytykował również koncern Microsoft za wypuszczenie na rynek systemu Windows Vista bez odpowiedniej optymalizacji.

Stardock planuje stworzenie Galactic Civilizations 3

wiadomość30 sierpnia 2008

Fani serii turowych gier strategicznych z akcją osadzoną w kosmosie, Galactic Civilizations, nie mogą narzekać na zaniedbywanie ze strony jej twórców. Cykl doczekał się już dwóch części oraz kilku dodatków do nich, i wygląda na to, że na tym się nie skończy.

Endless Universe – zapowiedziano kolejny dodatek do Galactic Civilizations II

wiadomość8 lipca 2008

Walka o galaktyczną dominację trwa! Jak poinformowali przedstawiciele firmy Kalypso Media, znakomita strategia turowa Galactic Civilizations II doczeka się kolejnego, samodzielnego dodatku, o podtytule Endless Universe. Zawierać ma on dwa poprzednie rozszerzenia: Dark Avatar i Twilight Of the Arnor.

Już wkrótce premiera drugiego dodatku do Galactic Civilizations II

wiadomość23 kwietnia 2008

Druga odsłona cyklu Galactic Civilizations okazała się być bardzo dobrze przyjętą przez graczy na całym świecie. Z ostatnio opublikowanych informacji wynika, że w ciągu dwóch lat od światowej premiery zdecydowało się ją nabyć 300 tysięcy osób. Wynik ten może zostać już niedługo dosyć znacznie poprawiony. Wszystko za sprawą zbliżającej się premiery rozszerzenia Twilight of the Arnor.