Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Space Rangers 2: Dominators (PC)
OkładkaSpace Rangers 2: Dominators (PC)

Space Rangers 2: Rebelia PC

Space Rangers 2: Dominators

Space Rangers 2: Rebelia to kontynuacja wydanej w 2002 roku kosmicznej strategii czasu rzeczywistego (RTS), autorstwa ekipy deweloperskiej studia Elemental Games. Akcja gry osadzona została w 200 lat po wydarzeniach przedstawionych w "jedynce".

Strategiczne | science fiction | RTS | kosmiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Space Rangers 2: Rebelia Premiera PC

26listopada2004

pudełko PL

19stycznia2006

producent: Elemental Games wydawca: 1C Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Space Rangers 2: Rebelia

Homeworld

Z: Steel Soldiers

Ground Control 2: Operation Exodus

Oficjalna kontynuacja gry „Space Rangers”. Druga część łączy wybrane elementy strategii czasu rzeczywistego, symulacji gwiezdnej oraz gier z gatunku role-playing. Akcję sequela osadzono 200 lat po wydarzeniach znanych z pierwszej części gry. Wszechświat ponownie jest zagrożony. Fabuła „SR2” opowiada o jednej z planet, na której do tej pory produkowano bojowe wersje androidów. Maszyny, które zarządzały nad ich produkcją zbuntowały się. Ich aktualny cel to podbicie całego Wszechświata, gracz nie może oczywiście do tego dopuścić.

Podstawowym atutem pierwszej części „Space Rangers” była ogromna swoboda działania. Autorzy sequela dodatkowo rozbudowali ten element rozgrywki. Gracz przez znaczną część gry nie jest w żaden sposób ograniczony i może dowolnie eksplorować zaprezentowany Wszechświat. Tylko od niego zależy w jakiej kolejności odwiedzi przygotowane planety i systemy gwiezdne. Wszystkie zdarzenia są generowane w czasie rzeczywistym. Oznacza to również, iż wiele sytuacji ma miejsce bez udziału gracza. Istnieje wtedy szansa, iż w ogóle może się o nich nie dowiedzieć.

Jako zupełną innowację należy natomiast potraktować możliwość zwiedzania powierzchni planet. W pierwszej części gry eksplorowało się sam wszechświat. Gracz może brać udział w widowiskowych bitwach, które przywodzą na myśl klasyczne strategie czasu rzeczywistego (np. „Starcraft” czy “Ground Control”). W zależności od dokonanego wyboru sam może stanąć do walki lub wystawić własną armię. Odpowiednie struktury są odpowiedzialne za produkcję jednostek (przede wszystkim robotów bojowych). Oprawa graficzna została zrealizowana w pełnym 3D. Autorzy zadbali o szczegółowy i bogaty w detale świat gry.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 686 głosów czytelników.

Space Rangers 2: Rebelia cena w dniu premiery: 29,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Space Rangers 2: Rebelia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Space Rangers 2: Rebelia Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 500 MHz
  • 128MB RAM
  • karta grafiki 8MB
  • 400 MB HDD