Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Lure of the Temptress (PC)

Lure of the Temptress PC

Lure of the Temptress to gra przygodowa sygnowana logiem firmy Revolution Software, znanej większości graczy głównie za sprawą serii Broken Sword.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Lure of the Temptress (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12kwietnia1992

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lure of the Temptress to gra przygodowa sygnowana logiem firmy Revolution Software, znanej większości graczy głównie za sprawą serii Broken Sword. Głównym bohaterem programu jest Diermot, królewski sługa, który wraz ze swoim panem i jego armią przybywa do wioski Turnvale, aby zdusić w zarodku rzekomą rebelię. Na miejscu okazuje się jednak, że zamiast wieśniaków z widłami w rękach, naprzeciwko monarchy staje uzbrojona po zęby horda potworów (Skorlów), której przewodzi czarodziejka Selena. W wyniku fatalnej w skutkach bitwy, król żegna się z życiem, armia zostaje rozbita a nasz bohater, nieprzytomny wskutek upadku z konia, trafia do ciemnego i ponurego lochu. Głównym zadaniem gracza jest oczywiście poskromienie złej Seleny. Zanim to jednak nastąpi, trzeba się wydostać z więzienia i odbyć obfitującą w różnorodne zagadki przygodę...

Lure of the Temptress jest pierwszą grą przygodową, która wykorzystuje stworzony przez programistów Revolution Software silnik o nazwie Virtual Theatre. Dzięki niemu, wszystkie postacie występujące w grze aktywnie uczestniczą w życiu społecznym, potrafią poruszać się pomiędzy lokacjami a także wykonywać codzienne czynności. W porównaniu do innych przygodówek z początku lat dziewięćdziesiątych był to duży krok naprzód, choć sam pomysł nie został wykorzystany na miarę swoich możliwości.

Obsługa programu jest banalnie prosta i opiera się na interfejsie „point & click”. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na jakimkolwiek przedmiocie lub postaci, rozwija się krótkie menu, z którego możemy wybrać interesującą nas akcję. W trakcie gry napotkamy kilku towarzyszy przygód (w tym niemal od samego początku żartownisia Ratpoucha), którym możemy zlecać wykonanie różnych czynności.

Program charakteryzuje się ładną grafiką, niezłą oprawą muzyczną oraz dużą ilością zróżnicowanych zagadek. Zdecydowanie największym mankamentem gry jest jej długość – średnio zaawansowany gracz, powinien poradzić sobie z nią w jedno popołudnie. Lure of the Temptress zawiera także niewybaczalny błąd, który czasem objawia się niemożnością ukończenia przygody. Aby go zlikwidować należy zrestartować grę tuż po jej rozpoczęciu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Lure of the Temptress

12+

Zbiorcze wydanie klasyków Revolution Software wkrótce w sprzedaży
Zbiorcze wydanie klasyków Revolution Software wkrótce w sprzedaży

wiadomość28 stycznia 2016

Studio Revolution Software w ramach świętowania 25 lat istnienia wyda w marcu ekskluzywny zestaw swoich gier. W jego skład wejdzie między innymi ciesząca się statusem kultowej przygodówka Beneath a Steel Sky oraz nie mniej lubiana seria Broken Sword.

Twórca Broken Sword tworzy przygodówkę na podstawie Sapera
Twórca Broken Sword tworzy przygodówkę na podstawie Sapera

wiadomość9 listopada 2009

Jakiś czas temu zastanawialiśmy się nad sensem stworzenia produkcji filmowej na podstawie kultowej, aczkolwiek pozbawionej fabuły gry Asteroids. Według nowych informacji autor świetnej serii przygodówek Broken Sword, czyli Charles Cecil, pracuje obecnie nad grą na podstawie równie legendarnego i beztreściowego Sapera. Oczywiście projekt reprezentuje ulubiony gatunek twórcy.