Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOS
Okładka Broken Sword: The Smoking Mirror - Remastered (PC)
OkładkaBroken Sword: The Smoking Mirror - Remastered (PC)

Broken Sword: The Smoking Mirror - Remastered

Zremasterowana edycja gry Broken Sword II: The Smoking Mirror, będącej drugą odsłoną kultowej serii przygodowej studia Revolution Software.

Przygodowe | point-and-click | 2D | reedycje/remastery/remaki

Broken Sword: The Smoking Mirror - Remastered Premiera

2gru2009

PC

16gru2010

iOS

10gru2012

AND

Broken Sword: The Smoking Mirror – Remastered to odświeżona wersja znakomitej gry przygodowej z roku 1997, stanowiącej drugą odsłonę cenionego cyklu Broken Sword. Za obie wersje gry, tak jak za całą serię, odpowiada studio Revolution Software, znane także m.in. z takich klasyków jak Lure of the Temptress czy Beneath a Steel Sky. W przeciwieństwie do pierwowzoru, tytuł ukazał się nie tylko na macierzystych pecetach, ale także na popularnych urządzeniach przenośnych.

W grze spotykamy ponownie znaną z pierwszej części cyklu parę poszukiwaczy przygód: George’a i Nico. Tym razem jednak na początku fabuły kobieta zostaje porwana, a wszystko wskazuje na to, że sprawa może mieć związek z właśnie odnalezionym, tajemniczym kamieniem Majów. Próbując uratować przyjaciółkę i zgłębić sprawę tajemniczego znaleziska, George będzie musiał odwiedzić wiele miejsc, takich jak Paryż, Londyn, Marsylia oraz niebezpieczne dżungle Ameryki Środkowej. Okaże się bowiem, że pozornie zwyczajny szlak przemytu narkotyków jest w rzeczywistości drogą, wiodącą do demonicznych mocy starożytnej cywilizacji. Nasz protagonista będzie więc musiał stawić czoła nie tylko bezwzględnym baronom narkotykowym, ale także potężnym siłom nadprzyrodzonym, zagrażającym całej ludzkości.

Druga część Broken Sword wykonana została w stylu swojej poprzedniczki. Mamy więc do czynienia z klasyczną przygodówką point-and-click, w której zadaniem gracza jest eksploracja, prowadzenie dialogów, zbieranie potrzebnych przedmiotów i rozwiązywanie prostych zagadek logicznych. Wydana na pecetach, zremasterowana edycja gry niesie ze sobą nieco podrasowaną oprawę graficzną, z animowanymi twarzami bohaterów oraz nowymi scenkami przerywnikowymi, w których przygotowaniu uczestniczył Dave Gibbons, współpracujący już ze studiem Revolution przy odświeżonych wersjach Broken Sword: Shadow of the Templars i Beneath a Steel Sky.

Całość została oczywiście dostosowana do wymagań i możliwości współczesnych pecetów, podobnie jak zremasterowana warstwa dźwiękowa gry. Autorzy postarali się też o nieco zmieniony interfejs, kontekstowy system podpowiedzi oraz pamiętnik głównego bohatera, który ułatwia połączenie kolejnych tropów w spójną całość.

Ostatnia modyfikacja 10 kwietnia 2015

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Broken Sword: The Smoking Mirror - Remastered: 12+

Broken Sword: The Smoking Mirror - Remastered Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium
  • 16 MB RAM
  • 600 MB HDD
  • Windows 98/XP/Vista
PC
iOS
AND