Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDPCSwitchiOSPS4PSVXONE
Okładka Lichtspeer (AND)

Lichtspeer

Lichtspeer: Double Speer Edition

Prosta gra zręcznościowa, w której miotamy oszczepami w nadciągających przeciwników. Lichtspeer jest debiutanckim dziełem niezależnego polskiego studia Lichthund.

Zręcznościowe | mitologia | 2D | humorystyczne | na 2 osoby | polskie | indie | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | Xbox Play Anywhere

Okładka Lichtspeer (AND)

data premiery gry:

27wrz2016

PC

29wrz2016

PS4

11kwi2017

PSV

7wrz2017

Switch

1mar2018

iOS

28mar2018

AND

1cze2018

XONE

Lichtspeer na PC, AND itd. to prosta w założeniach, ale niezwykle wciągająca zręcznościówka, w której rozgrywka sprowadza się do miotania świetlistych oszczepów w taki sposób, by zabijać przeciwników nadciągających z prawej strony ekranu. Produkcję wyróżnia stylistyka i absurdalny humor. Jest to debiutanckie dzieło niezależnego polskiego studia Lichthund.

Fabuła

Akcja toczy się w dalekiej przyszłości (rok 3026) w obcym świecie, który wygląda jak żywcem wyjęty z mitologii germańskiej – nie licząc paru futurystycznych elementów, nadających mu unikatową atmosferę. Kierujemy jasnowłosym wojownikiem, który przemierza ten niezwykły świat, by walczyć z mitycznymi stworzeniami. Ponadto na to wszystko nakłada się warstwa abstrakcyjnego humoru.

Mechanika

Zabawa polega na miotaniu świetlistymi oszczepami – protagonista stoi zwykle przy lewej krawędzi ekranu, a my celujemy (pomaga w tym widoczna parabola lotu) i raz po raz ciskamy orężem, starając się uśmiercić zbliżających się z prawej strony wrogów, zanim oni dosięgną nas. Odparłszy falę nieprzyjaciół, bohater przemieszcza się dalej, by po chwili zająć nową pozycję do obrony.

Zabawę urozmaicają moce specjalne (np. deszcz świetlistych oszczepów zasypujących całą planszę), które w dodatku ulegają rozwojowi wraz z postępami w przygodzie. W toku zabawy odwiedzamy zróżnicowane lokacje i eliminujemy coraz to nowych przeciwników; rolę tych ostatnich pełnią m.in. zombie, lodowi giganci, pegazy, miotające bomby pingwiny oraz atakujące spod wody foki. Ponadto co jakiś czas mierzymy się z potężnym bossem, na którego trzeba znaleźć odpowiednią metodę.

Kwestie techniczne

O wyjątkowości wydanego na PC, AND itd. Lichtspeer decyduje także styl graficzny, który cechuje się dwuwymiarowymi obiektami z prostych brył o kontrastujących ze sobą, jaskrawych barwach (z dominacją różu i błękitu). Nie można też nie wspomnieć o wpadającej w ucho muzyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Lichtspeer

Wymagania wiekowe Lichtspeer

12+

Wymagania sprzętowe Lichtspeer

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • 450 MB HDD
  • Windows XP
Wieści ze świata (Lichtspeer, Vampire: The Masquerade - Bloodlines, Destiny, Minecraft, Virtua Fighter) 16/8/2016
Wieści ze świata (Lichtspeer, Vampire: The Masquerade - Bloodlines, Destiny, Minecraft, Virtua Fighter) 16/8/2016

wiadomość16 sierpnia 2016

Dziś piszemy o dacie premiery i docelowych platformach sprzętowych gry Lichtspeer, ankiecie firmy Paradox Interactive, która sugeruje badanie gruntu pod kontynuację Vampire: The Masquerade - Bloodlines, zapowiedzi Destiny: The Collection, wsparciu dla Oculus Rifta w grze Minecraft i o odnowieniu znaku towarowego Virtua Fighter. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Allison Road, Dead or Alive Xtreme 3, Elite: Dangerous, Lichtspeer, Land’s End) 22/9/2015
Wieści ze świata (Allison Road, Dead or Alive Xtreme 3, Elite: Dangerous, Lichtspeer, Land’s End) 22/9/2015

wiadomość22 września 2015

Dziś piszemy m.in. kickstarterowej zbiórce pieniędzy na horror Allison Road, oficjalnej zapowiedzi Dead or Alive Xtreme 3, wsparciu dla gogli VR w Elite: Dangerous, umieszczeniu polskiej zręcznościówki Lichtspeer na Steam Greenlight oraz ujawnieniu Land’s End (nowej gry twórców Monument Valley). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
PS4
PSV
Switch
iOS
AND
XONE