Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSVPS4PC
Okładka Laser Disco Defenders (PSV)
OkładkaLaser Disco Defenders (PSV)

Laser Disco Defenders

Dwuwymiarowa zręcznościówka typu shoot’em up, będąca pierwszym poważnym komercyjnym projektem brytyjskiego studia Out of Bounds Games.

Zręcznościowe | science fiction | 2D | indie | shoot 'em up

Laser Disco Defenders Premiera

26lip2016

PSV

6paź2016

PC

22lis2016

PS4

Gry podobne do Laser Disco Defenders

Soldner-X 2: Final Prototype

Lichtspeer

Sine Mora

Laser Disco Defenders na platformie PS4, PC i PSV to dwuwymiarowa zręcznościówka typu shoot 'em up. Za stworzenie gry odpowiada brytyjskie studio Out of Bounds Games. Laser Disco Defenders to pierwszy poważny komercyjny projekt tego dewelopera, który wcześniej opublikował jedynie dwie pecetowe produkcje – Connected Caves oraz Turncoat Protocol, rozprowadzane poza największymi serwisami dystrybucji cyfrowej.

Fabuła

Produkcja osadzona została w kreskówkowym świecie science fiction. Głównymi bohaterami są tytułowi Laser Disco Defenders – grupka superbohaterów, wyposażona w fantastyczne gadżety i broniąca świat przed różnego rodzaju zagrożeniami. Kłopoty nadchodzą, gdy zły Lord Monotone kradnie Mirror Moon. Jest to potężny artefakt, będący nagrodą w intergalaktycznym konkursie muzycznym i umożliwiający transmisję muzyki do każdego zakątka wszechświata. Protagoniści nie mają wyboru – muszą odzyskać przedmiot nim Monotone wykorzysta go do niecnych celów. Cała historia została przedstawiona w przerywnikach, wyświetlanych pomiędzy kolejnymi poziomami.

Mechanika

Laser Disco Defenders to klasyczny dwuwymiarowy shoot 'em up, w którym kontrolujemy postać za pomocą dwóch gałek analogowych: jedna odpowiada za kierunek ruchu, a druga za cel naszych strzałów. Gracze poruszają się w obrębie losowo generowanych poziomów przypominających labirynt, gdzie roi się od rożnego rodzaju przeciwników, a także przeszkód i innych niebezpieczeństw, takich jak śmiercionośne działa laserowe. Wszystko to rozgrywa się w warunkach nieważkości, co musimy brać pod uwagę, robiąc szybkie zwroty i zmieniając kierunek poruszania się. Nasza postać dysponuje pokaźnym ekwipunkiem, odblokowywanym wraz z postępami w grze. Są to rożnego rodzaju skafandry kosmiczne oraz akcesoria, dające nam nowe i unikalne zdolności na polu walki.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna Laser Disco Defenders na PS4, PC i PSV inspirowana jest estetyką lat 70. oraz muzyką disco. Zarówno bohaterowie, wrogowie jak i wszystkie poziomy są wyjątkowo kolorowe i zrealizowane w komiksowym, przyjemnym dla oka stylu.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Laser Disco Defenders

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PSV
PS4
PC