Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSVPS3
Okładka Soldner-X 2: Final Prototype (PSV)
OkładkaSoldner-X 2: Final Prototype (PSV)

Soldner-X 2: Final Prototype

Soldner-X 2: Final Prototype to strzelanka z gatunku side-scroll, w której zadaniem gracza jest odparcie inwazji obcych.

Akcji | science fiction | 2D | shoot 'em up | side-scroll | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Soldner-X 2: Final Prototype Premiera

25maj2010

PS3

17mar2015

PSV

Gry podobne do Soldner-X 2: Final Prototype

Big Sky Infinity

Resogun

Rogue Aces

Soldner-X 2: Final Prototype to strzelanka z gatunku side-scroll, w której zasiadamy za sterami futurystycznego statku. Stawiając czoła kolejnym przeciwnikom, musimy nie tylko ich nieustannie eliminować, ale i unikać wystrzeliwanych pocisków. Za produkcję wersji na PlayStation 3 odpowiada studio SideQuest.

Tytuł pod względem fabularnym stanowi bezpośrednią kontynuację pierwszej odsłony Soldner X – ludzkość ponownie została zaatakowana przez tajemniczych najeźdźców, a odział, w którego skład wchodzi główny bohater jest jedynym, który może powstrzymać inwazję. Opowiedziana historia stanowi jednak jedynie tło, a w centrum rozgrywki znajduje się niczym nieskrępowana, dynamiczna akcja. Przejmując kontrolę nad sterami, od razu jesteśmy rzucani na pole bitwy pełne niezbepiecznych przeciwników.

Gra została zrealizowana w formule klasycznego, dwuwymiarowego side-scrollera – na nieustannie przewijającym się ekranie pojawiają się kolejni wrogowie, których musimy wyeliminować, przy okazji zbierając wszelkie bonusy oraz ulepszenia. Na końcu każdego z siedmiu dostępnych poziomów na gracza czeka boss, wymagający zastosowania specjalnej taktyki. Rozgrywkę utrudnia dodatkowo fakt, że każdy z napotykanych przeciwników wystrzeliwuje ogromną ilość pocisków – aby ich uniknąć, musimy wykazać się dużą zręcznością oraz precyzją. Całość została wyposażona w system, który dopasowuje się jednak do naszych umiejętności, z każdym poziomem sobie więc ostatecznie poradzimy. Tytuł oferuje możliwość grania samodzielnie lub w trybie kooperacji z innymi osobami.

Oprawa wizualna stanowi połączenie grafiki dwu- i trzywymiarowej, zaś całość w wersji na PlayStation 3 została zrealizowana w typowym dla wyobrażeń o przyszłości styluNa szczególną uwagę zasługują efekty takie jak wybuchy – niezwykle barwne, towarzyszą nam praktycznie przez całą rozgrywkę. Soldner-X 2: Final Prototype opatrzona także ciekawą ścieżką dźwiękową – podczas zabawy, możemy wysłuchać blisko 30 unikalnych utworów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Soldner-X 2: Final Prototype

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
PSV
PS3