Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSVPS3ANDPC
Okładka Luftrausers (PSV)

Luftrausers

Zręcznościowa strzelanka w staroszkolnym stylu, charakteryzująca się bardzo prostą, dwuwymiarową oprawą graficzną w stylu ośmiobitowych klasyków.

Zręcznościowe | samoloty | 2D | indie | shoot 'em up

Okładka Luftrausers (PSV)

data premiery gry:

18mar2014

PC PSV PS3

26maj2015

AND

Luftrausers to zręcznościowa strzelanka stawiająca na niczym nieskrępowaną akcję i zasady rozgrywki doskonale znane z innych tego typu produkcji. Tytuł został stworzony przez niezależne studio Vlambeer we współpracy z firmą Devolver Digital. Holenderski deweloper był dotąd znany z takich produkcji jak Super Crate Box, Radical Fishing czy Serious Sam: The Random Encounter. Zespół kontynuuje więc swoją tradycję przygotowywania niewielkich, mało skomplikowanych gier, do których można zasiąść w wolnej chwili dla relaksu.

W grze wcielamy się w pilota tytułowego Luftrausera. Samolot charakteryzuje się dużą zwrotnością i potężnym arsenałem broni. Naszym zadaniem jest eliminowanie setek nadlatujących przeciwników, mających wyłącznie jeden cel – zniszczyć maszynę sterowaną przez gracza. Twórcy przygotowali wiele etapów, w których należy wykazać się nie lada zręcznością i refleksem. Niejednokrotnie trzeba lawirować wśród dziesiątków wrogich pocisków wystrzeliwanych przez wrogie jednostki, a jedno trafienie może zakończyć się zniszczeniem Luftrausera. Deweloper starał się jednak zróżnicować zabawę, by nie polegała ona wyłącznie na zaliczaniu kolejnych poziomów. Możemy więc bić własne rekordy punktowe oraz modyfikować swój samolot. Dostosowujemy wygląd, broń czy systemy napędowe, co łącznie daje ponad 125 różnych kombinacji. Każda zmiana odpowiednio wpływa na sterowanie wehikułem.

Dzieło powstające we współpracy studia Vlambeer oraz firmy Devolver Digital charakteryzuje się specyficzną, bardzo prostą oprawą graficzną. Twórcy wyraźnie inspirowali się starymi, ośmiobitowymi klasykami. Mamy do czynienia z oszczędną paletą kolorów i najprostszymi efektami wybuchów, co paradoksalnie ma swój niezaprzeczalny urok. Na poszczególnych poziomach możemy poruszać się w wielu różnych kierunkach, co niejako zaprzecza regułom obowiązującym wśród wielu starszych reprezentantów gatunku, w których poruszamy się tylko w prawą stronę. W trakcie zabawy przygrywa dynamiczna muzyka, której autorem jest DJ Kozilek. Co ciekawe, ścieżka dźwiękowa zmienia się w zależności od dokonanych modyfikacji w samolocie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 131 głosów czytelników.

Gry podobne do Luftrausers

Klasyfikacja PEGI Luftrausers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Luftrausers

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Android

Android

  • Wymagania sprzętowe:
  • GamePad
Wieści ze świata (Trials Fusion, Titanfall, Luftrausers) 21/3/14
Wieści ze świata (Trials Fusion, Titanfall, Luftrausers) 21/3/14

wiadomość21 marca 2014

Dziś piszemy m.in. o rozdzielczości 4K w strzelaninie Titanfall, sukcesie niezależnej gry Luftrausers, zamkniętych beta testach Trials Fusion, a także o dodatku DLC do Pro Evolution Soccer 2014. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Założycielowi studia Vlambeer skradziono plecak na E3
Założycielowi studia Vlambeer skradziono plecak na E3

wiadomość15 czerwca 2013

Znane z Super Crate Box i Ridiculous Fishing studio Vlambeer nie może zaliczyć tegorocznego E3 do kompletnie udanych. Podczas jednej z branżowych imprez założycielowi firmy skradziono plecak, w którym znajdowały się tablety, konsole oraz laptop z kodem gry Luftrausers.

Zapowiedziano Luftrausers - niezależną strzelankę rodem z 8-bitowców
Zapowiedziano Luftrausers - niezależną strzelankę rodem z 8-bitowców

wiadomość29 sierpnia 2012

Niezależne studio Vlambeer pracuje nad staroszkolną strzelanką Luftrausers. Tytuł powstaje we współpracy z firmą Devolver Digital. Poprzednim dziełem obu zespołów była gra Serious Sam: The Random Encounter.

PC
PSV
PS3
AND