Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDPS3PSVPC
Okładka Luftrausers (AND)
OkładkaLuftrausers (AND)

Luftrausers

Zręcznościowa strzelanka w staroszkolnym stylu, charakteryzująca się bardzo prostą, dwuwymiarową oprawą graficzną w stylu ośmiobitowych klasyków.

Zręcznościowe | samoloty | 2D | indie | shoot 'em up

Luftrausers Premiera

18mar2014

PC PSV PS3

26maj2015

AND

Gry podobne do Luftrausers

Aces of the Luftwaffe

Bit Blaster

Luftrausers to zręcznościowa strzelanka stawiająca na niczym nieskrępowaną akcję i zasady rozgrywki doskonale znane z innych tego typu produkcji. Tytuł został stworzony przez niezależne studio Vlambeer we współpracy z firmą Devolver Digital. Holenderski deweloper był dotąd znany z takich produkcji jak Super Crate Box, Radical Fishing czy Serious Sam: The Random Encounter. Zespół kontynuuje więc swoją tradycję przygotowywania niewielkich, mało skomplikowanych gier, do których można zasiąść w wolnej chwili dla relaksu.

W grze wcielamy się w pilota tytułowego Luftrausera. Samolot charakteryzuje się dużą zwrotnością i potężnym arsenałem broni. Naszym zadaniem jest eliminowanie setek nadlatujących przeciwników, mających wyłącznie jeden cel – zniszczyć maszynę sterowaną przez gracza. Twórcy przygotowali wiele etapów, w których należy wykazać się nie lada zręcznością i refleksem. Niejednokrotnie trzeba lawirować wśród dziesiątków wrogich pocisków wystrzeliwanych przez wrogie jednostki, a jedno trafienie może zakończyć się zniszczeniem Luftrausera. Deweloper starał się jednak zróżnicować zabawę, by nie polegała ona wyłącznie na zaliczaniu kolejnych poziomów. Możemy więc bić własne rekordy punktowe oraz modyfikować swój samolot. Dostosowujemy wygląd, broń czy systemy napędowe, co łącznie daje ponad 125 różnych kombinacji. Każda zmiana odpowiednio wpływa na sterowanie wehikułem.

Dzieło powstające we współpracy studia Vlambeer oraz firmy Devolver Digital charakteryzuje się specyficzną, bardzo prostą oprawą graficzną. Twórcy wyraźnie inspirowali się starymi, ośmiobitowymi klasykami. Mamy do czynienia z oszczędną paletą kolorów i najprostszymi efektami wybuchów, co paradoksalnie ma swój niezaprzeczalny urok. Na poszczególnych poziomach możemy poruszać się w wielu różnych kierunkach, co niejako zaprzecza regułom obowiązującym wśród wielu starszych reprezentantów gatunku, w których poruszamy się tylko w prawą stronę. W trakcie zabawy przygrywa dynamiczna muzyka, której autorem jest DJ Kozilek. Co ciekawe, ścieżka dźwiękowa zmienia się w zależności od dokonanych modyfikacji w samolocie.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 159 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Luftrausers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Luftrausers Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
Android

Android

  • Wymagania sprzętowe:
  • GamePad
PC
PSV
PS3
AND